Děti Husákových dětí – mají si kde hrát?

4. dubna 2014 v 12:51 |  Kosmiší
Olda Říha, frontman skupiny Katapult, při psaní textu 2006 přesně odhadl demografický vývoj - zvýšené množství rozených dětí v první a druhé dekádě 21. století.

Pamatuju si moc dobře ten divný pocit, kdy jsem chodil kolem bývalých školek, z nichž ve většině případů, tedy alespoň v našem městě, vznikaly herny a pivnice názvů 666, 777 apod. Napadala mě tenkrát myšlenka, kam budou chodit děti, když se jich bude rodit zase víc. Počet narozených dětí se v devadesátých letech snížil i zvýšením možnosti cestovat, podnikat, nebo prostě pocitem, že ženit a vdávat se lze i o dost později, než bylo zvykem za socialismu.

Možná, kdyby si před patnácti, dvaceti lety naše tehdejší strany a vlády uvědomily, že živí státní instituce zabývající se statistikou, mohli si nechat vypočítat demografický vývoj. Je to ve skriptech i těch "nejobyčejnějších" vysokých ekonomický škol, kde se přednáší obor statistika nebo ekonomická statistika, v níž je například návod na výpočet přirozeného přírůstku apod. A jestli tahle studie existuje a byla veřejnosti zatajena, asi je někde chyba. Nejspíš v nás, voličích. Měli jsme vybrat jiné zástupce státu.

Co mě děsí? Na stavbu školek budou muset přispět jednotlivé obce ze svých rozpočtů, jinak nedostanou dotace ze (za tímhle účelem) zřízeného "fondu na výstavbu nových školek". Takže zase nebudou na jaře peníze na údržbu silnic a chodníků, které rok před tím jakási firma (dle nařízení) s nejnižší cenou opravovala.

Co mě těší? Stavby by měly být montované, takže bude možné je později přebudovat na jiný účel. Doufám, že to budou například domovy pro seniory a ne nové pivnice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama