Duben 2014

Habartovský festival 2014

27. dubna 2014 v 14:48 Habartovský festival
Nastala nejzazší doba, kdy je třeba začít zveřejňovat informace o Habartovském festivalu.
Základní info:

30. května 2014 v areálu Baníku Habartov


celým odpolednem bude provádět písničkář Pepa Štross

18:00 18:40 Fíci
18:50 19:30 Sekvoj
19:35 20:00 Pepa Štross
20:10 20:50 Monokl
21:00 21:45 Bodlo
21:50 22:10 ohňostroj
22:00 23:00 Pacifik

Víla "Ohře" odemyká

26. dubna 2014 v 22:06 Bodlí
Nevěřil jsem vlastním očím: v Lokti opravdu nepadla ani kapka, v Lomnici a okolí také ne. Vypadá to, že byl kroupami a lijákem postižen jen Chodov a okolní vesnice... zaplať Bůh :-). A všichni odehráli bez újmy a ve veselé náladě :-). Příští reportáže z hraní budou už z Facebooku.

Odemykání Ohře

26. dubna 2014 v 15:49 Bodlí
Volal jsem si pro jistotu s organizátorem a v Lokti prý ani kapka. Vyrážím... :-) vstříc hraní...

Jarní deštík???

26. dubna 2014 v 15:37 Bodlí
A je to tady! Letošní první Bodlí hraní mělo proběhnout v amfiteátru, v Loketském přírodním divadle. Prozatím leje jako z konve a padají kroupy... Mno, uvidíme. V tuhle dobu měla začít hrát 2. skupina. Část Bodla už se valí z Prahy...

Karel Kryl na ČT Art

14. dubna 2014 v 21:06 Kosmiší
Až dnes jsem si pustil záznam dvou dokumentů o Karlu Krylovi: Televizní písničky a songy Karla Kryla a Občan Karel Kryl. Kdo z vás se k nim dostal ať v sobotu nebo jindy, dá mi za pravdu. BOŽÍ!!!

Děti Husákových dětí – mají si kde hrát?

4. dubna 2014 v 12:51 Kosmiší
Olda Říha, frontman skupiny Katapult, při psaní textu 2006 přesně odhadl demografický vývoj - zvýšené množství rozených dětí v první a druhé dekádě 21. století.

Pamatuju si moc dobře ten divný pocit, kdy jsem chodil kolem bývalých školek, z nichž ve většině případů, tedy alespoň v našem městě, vznikaly herny a pivnice názvů 666, 777 apod. Napadala mě tenkrát myšlenka, kam budou chodit děti, když se jich bude rodit zase víc. Počet narozených dětí se v devadesátých letech snížil i zvýšením možnosti cestovat, podnikat, nebo prostě pocitem, že ženit a vdávat se lze i o dost později, než bylo zvykem za socialismu.

Možná, kdyby si před patnácti, dvaceti lety naše tehdejší strany a vlády uvědomily, že živí státní instituce zabývající se statistikou, mohli si nechat vypočítat demografický vývoj. Je to ve skriptech i těch "nejobyčejnějších" vysokých ekonomický škol, kde se přednáší obor statistika nebo ekonomická statistika, v níž je například návod na výpočet přirozeného přírůstku apod. A jestli tahle studie existuje a byla veřejnosti zatajena, asi je někde chyba. Nejspíš v nás, voličích. Měli jsme vybrat jiné zástupce státu.

Co mě děsí? Na stavbu školek budou muset přispět jednotlivé obce ze svých rozpočtů, jinak nedostanou dotace ze (za tímhle účelem) zřízeného "fondu na výstavbu nových školek". Takže zase nebudou na jaře peníze na údržbu silnic a chodníků, které rok před tím jakási firma (dle nařízení) s nejnižší cenou opravovala.

Co mě těší? Stavby by měly být montované, takže bude možné je později přebudovat na jiný účel. Doufám, že to budou například domovy pro seniory a ne nové pivnice.

Konec roamingového loupežnictví?

4. dubna 2014 v 12:36 Vypozorované
2. 4. 2014
To by snad stálo i za přesnou citaci tisku. V periodikách (např. v Hospodářských Novinách) se objevila pro lid jezdící do evropského zahraničí nebo bydlící v příhraničních oblastech důležitá zpráva:
Volání a SMS po celé Evropě za ceny jako doma! Evropský parlament má tento návrh (z mého pohledu logický, protože jsme přece všichni "evropští bratři a sestry") v nejbližší době projednávat, a v roce 2016 by už bylo jednodušší zavolat domů:
"Mami, skoč se k nám prosím podívat, jestli jsme zavřeli okna na terase."
A odpadly by SMS typu:
"Teď nemůžu volat. Lyžuju na Bublavě a mám na displeji německého operátora."
Doufám, že v době, kdy tenhle článek zveřejňuju, nebude "špatně" rozhodnuto. Lobby jsou totiž lobby…

4. 4. 2014
Čerstvé "včerejší" informace: v dnešních Hospodářských novinách zveřejnili zprávu o rozhodnutí orgánů EU k zákazu roamingových cen. Sice až za dva roky (a to se může ještě stát spousta věcí), ale přece. Jen operátora si musíme nechat českého. V cizině jsou totiž levnější a nastal by, předpokládám, docela odliv klientů…