Listopad 2012

Sbohem králíci z klobouku

8. listopadu 2012 v 13:43 Vypozorované
A je to tady! Nejen, že už nikde dlouho nevytisknou nové kvalitní ekologické vtipy, ale Bob a Bobek nebo Pat a Mat už taky nebudou takoví, jací bývali. Teď už musí žít svůj samostatný život, a pokud zažijí nové příběhy doufám, že nebudou nápady pokračujících kreslířských scénáristů vytlačeny do zapomnění.

Ať je Vám v komixovém nebi lehce, pane Jiránku!

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/zemrel-vladimir-jiranek-autor-boba-a-bobka.html

Že by vznikly nové silné odbory?

6. listopadu 2012 v 7:35 Vypozorované
Minulou neděli na YouTube zveřejnila skupina Anonymus, že 5. listopadu zastaví Facebook a Zyngu. Důvodem je propouštění zaměstnanců. Šířeji se o této záležitosti dočtete na tn.cz, ihned.cz a samozřejmě i jinde.
Marně zde ale budete video hledat. Společnost, které YouTube patří, jej velice rychle stáhla pro "zakázaný obsah". Dokáže si jistě spočítat, co by ji nepřátelství proti této odborové organizaci stálo. Mimochodem, dnes je šestého...

PS klukům a holkám, kteří jsou zamilovaní do určité osoby opačného, případně stejného pohlaví:
jejich adresy, telefonní čísla a rodinné poměry, pokud je zveřejnily na Facebooku, se dají koupit za pět dolarů, což je méně, než cena vstupenky do kina. A to se vyplatí ne? Viz odkaz:
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/osobni-data-z-facebooku-zadny-problem-blogger-odhalil-tajemstvi.html

Nad Česko nafta nejdražší...

5. listopadu 2012 v 11:03 Vypozorované

Viděl jsem v dnešních Hospodářských novinách mapu Evropy, kde bylo vyčísleno, za kolik která země prodává naftu. Sice pro dopravce, ale nešť… V článku se dušují, že mají dopravci cenu nafty nižší než za kolik ji koupi u stojanu našinec.

I tak jde o zajímavé srovnání: v EU mají naftu dražší jen ve Skandinávii, v Německu a na britských ostrovech. U všech ostatních se nejspíš vyplatí tankovat. A to se vzhledem k začínající lyžařské sezóně vyplatí vědět.

PS: A to se nebudu vyjadřovat k ceně stavby dálnic, u kterých nám všechny politické strany bez rozdílu vlevo nebo vpravo slibovaly vyšetření a jejich snížení. Bla, bla, bla :-)))...