Září 2012

Spam a nebo komentář?

25. září 2012 v 12:13 Kosmiší
Najedu na svůj blog.... a co nevidím.... tedy co nečtu... Na hlavní stránce se mi objevila tato zpráva:

Milí uživatelé,
poslední dobou řadu z vás trápil komentářový spam, kdy pod články denně přibývaly i desítky nových komentářů v angličtině, odkazující na různé pochybné zahraniční stránky. Včera jsme nasadili novou ochranu, která by měla s tímto spamem zatočit - všechny komentáře jsou nově proháněny detektorem spamu, který hlídá přítomnost zakázaných slov. Pokud se spammer pokusí na váš blog přidat komentář obsahující zakázaný výraz, blog mu jeho komentář nepovolí odeslat a zobrazí mu následující upozornění:
Váš Blog.cz
Pokud jste mi poslali (nebo poslaly) komentář obsahující "zakázaný výraz" (zatím ještě nevím, o jaká slova se jedná), vložte ho ještě jednou s jinými slovy. Rád Vaše komentáře dostávám.

Problémy intelektuálů

24. září 2012 v 13:55 Kosmiší
Bůh žehnej Microsoftu Office a jiným podobným software pomáhajícím našinci opravovat gramatické chyby!!! Vždycky mě děsilo, že by holka, s kterou bych si rád psal, sekala gramatické chyby jednu za druhou. Nemyslím "intelektuální překlep", ale opravdu ošatku drobností ve formě čárek a shod podmětů s přísudky. Netvrdím, že jsem češtinářský expert. Ale: "ahoj, v sobotu jsme s holkama byli na výletě a tam jsme si na tebe vzpoměli"... omlouvám se, ale takhle to fakt nemůžu dát.

Na druhou stranu, přátelství obou pohlaví si cením, a pokud zafunguje "chemie", nemá se člověk ohlížet na to, jestli je lano "sylné", protože je opravdu hodně silné :-).

Dost mého skuhrání a teď ta pointa:
Ani snad neprozradím, na kterém internetovém zpravodajském serveru byl umístěn článek o jistém politikovi, včetně fotografie, na níž držel v rukách lístek s nááádnernou hrubou chybou. Pro jistotu jsem ji označil šipkou. Možná to byla jen provokace vůči prudičům, jako jsem já.... :-)


V podhůří...

21. září 2012 v 13:12 Kosmiší
Pražáků, Brňáků, jihočechů a jihomoravanů se to asi dnes ráno netýkalo a právě proto jim vzkazuji:
Užíval jsem si romantiky prvního ranního škrábání skla na autě :-).

Co píšou v bulváru

20. září 2012 v 13:55 Vypozorované
To by jeden nevěřil, co všechno si může přečíst, stojící ve frontě u poklady v jídelně. Kdejaká celebritka, většinou ji od jinud než z bulvárních zpráv neznám, si kupuje "domeček" za 10 až 14 "mega" a v případě problémů si jezdí "léčit nervy" na Floridu nebo Kanárské ostrovy.

Usedl jsem po obědě k něčemu serioznějšímu, abych se uklidnil depresivními zprávami o klesajících ekonomických křivkách a politických názorech o metanolu... a ono ejhle!

Pročítám dnešní Hospodářské noviny a nalézám článek o odměnách rozhodčích první fotbalové ligy. Řemeslníci, truhláři, umělečtí kováři a všichni vám podobní kumštýři, po kterých často zbude hmatatelná hodnota, neudělali jste někde chybu, když si nedokážete za 90 nenastavovaných minut vydělat, ať nežeru, sedm a půl tisíce...?


Lámání počasí

19. září 2012 v 7:48 Kosmiší
Dnes se má, podle meteorologů, počasí zlomit a spět k počátkům podzimu.

Byl jsem se včera s přáteli ještě projet na kole pro případ, že by se opravdu ochladilo. Na bruslích jsem od někdejší kolize nebyl. Neustále existují jedinci chtějící, abych slíbil, že si kosti zlámu "až po jejich" akci. Zatím podléhám, a proto nebruslím.

Podle psychologů našincům nastávají s podzimem časy rekapitulací a vzpomínání. Vzpomínám si tedy, že jsem si před lety představoval svou muzikantskou kariéru trochu jinak. A nakonec skoro nehraju. Pódium jsem neopustil, jen místo baskytary mávám různými předměty. Za tři měsíce uplyne rok, kdy jsem podlehl dalšímu žánru. Už nejsem příležitostně najatý herec, specializovaný na "čurdy", nýbrž legální člen karlovarského divadelního studia D3.

Za můj vstup do divadelní party můžou stejně muzikanti. Jedni nechávali všechno na mě, druzí mou práci sabotovali a třetí mi láli, že mám na ně naopak málo času. :-)

Letos jsem se tedy zavděčil asi jen bratrovu kocourovi, léta bydlící u mámy, jehož skoro celý čas návštěvy drbu za uchem ...

Kratší přestávky? Hrozná představa :-[

4. září 2012 v 14:00 Vypozorované
Kolikrát si našinec stýská, že by se rád vrátil do školy. I přesto, že si hodně spolužáků vybavuje, kterak je ze všech předmětů bavil možná tělocvik (některé) a hlavně přestávky (většinu). Nebudu polemizovat o tom, že oblíbených předmětů bylo víc, ale zaměřím se na přestávky.

V dnešním výtisku deníku Hospodářské noviny jsem na straně 4 objevil poměrně děsivou zprávu. A teď, s prominutím autorským právům, cituji:
"...žáci mohou mít od nového školního roku kratší přestávky..."

Dále se upřesňuje doba: místo deseti minut jen pět. Na prvním stupni místo pěti hodin, šest. Do školy "socialistického typu", jež mimochodem ve většině základních škol probíhá dodnes, jsem osm let chodil. Mohl bych si dovolit prohlásit, že VÍM, o čem píšu. Vyvozuji tyto důsledky:

- žáci si neodpočinou; možná stačí doběhnout na záchod
- na záchod se běhat nesmí; po prostorách školy se musí chodit přiměřeně rychle
- jejich běh nebude mít kdo kontrolovat, protože učitelé nestihnou svou službu na chodbě, která bývá v jiném patře, než mají kabinet
- i přesto, že poběží, toaletu nestihnou; v kvapu budou na chodbě do sebe narážet všichni, včetně pedagogů
- zácpy na chodbách vzniknou z důvodu přesunů celých skupin dětí do učebny hudební výchovy, jiné výchovy, nebo tělocvičny
- začátek vyučovací hodiny tedy nestihnou a nestačí probrat veškerá specifika učiva
- a proto musí na prvním stupni přidat hodinu navíc

Možná... možná by stálo za zamyšlení, že by se třeba přestávky prodloužily z deseti na patnáct minut a ubrala jedna hodina. Dokázali byste dát dohromady všechna pozitiva delší přestávky z pohledu žáka, který by se chtěl vzdělávat?

Ono se řekne, piš... II.

4. září 2012 v 9:40 Kosmiší
Přiznám se, že reaguji na komentář, který mi dorazil poslední srpnový večer. Nevím proč, ale statistika mi ukazuje nulovou návštěvnost. Pokud tedy nebyl komentář "hoax", musel by být ve výpisu uvedený alespoň jeden návštěvník. Jako muzikant vím, že je lepších deset vnímavých posluchačů než sto platících, povětšinou stojících u stánku na pivo.
A protože začal nový školní rok, můžeme rekapitulovat prázdniny....