Březen 2012

Zemřela bluegrassová legenda Earl Scruggs

30. března 2012 v 13:04 Vypozorované
Nebyl jsem nikdy vyloženě bluegrassový nadšenec, právě jako v současnosti nejsem radikální posluchač irské a skotské muziky. Bluegrassová muzika má šmrnc a rytmus. A jedno je jisté:
... zemřela legenda, která dala poctivý genetický základ hudebnímu stylu, který nazýváme bluegrass. Bez něho by nebyl Béla Fleck, ani Robert Křesťan (ani Divokej Bill) .... ani skupina Bodlo, která byla prapraprapůvodně bluegrassová.
Technické vymoženosti, nad kterými lze žasnout

29. března 2012 v 9:36 Kosmiší
Poslední dny je krásné počasí, dokonce včetně víkendu. Vybízí to k výletům do přírody i do turisticky atraktivních měst. Několikrát jsem si tenhle měsíc telefonoval z různých vyhlídek, např. u Berounky a tankoval pomocí platební karty ... a vůbec mi nechyběla televize.

Proč o tom všem píšu? Vezte, že:

10. března 1876 poprvé do telefonu promluvil Saša Graham Bell ... a tím spustil kolotoč neustálého předražování cen operátorů.

V březnu, před 20 lety, byly v Česku uvedeny do provozu první bankomaty v počtu 52. Dnes už jich je přes 4 100. Další možnost, jak vyprazdňovat své peněženky. Tentokrát bankovním ústavům. Výběr z "nemateřského" bankomatu za cenu kolem 40 Kč je podle mne loupež.

A poslední "vyděrači"? Na serveru idnes.cz jsem se dozvěděl, že Česká televize, veřejnoprávní orgán, jemuž povinně platí i ten, kdo televizi nevlastní, ztišila reklamu. Komerční televizi reklama živí. Veřejnoprávní televizi odvádíme nedobrovolně měsíční poplatky. Má nás v ČT vůbec rušit reklama? Vedení ČT neumí hospodařit? Podívejte se na své bankovní účty, kolik platíte za programy ČT, vynásobte si tuto částku počtem obyvatel povinných platit a řeknete si: další sprostota.

Včera jsem šel kolem pískoviště. Na něm holčička volala na svou mámu, že jí její bratr ukradl a snědl tyčinku.
"To se dělá? Jak by ten svět vypadal, kdyby se takhle chovali i dospělí?!", poučovala je matka.

Asi by se měla rozhlédnout kolem sebe.

PS:
... spotřební daň za pohonné hmoty pro jistotu neřeším. :-) Operátora lze vyměnit. S výměnou státu je to už složitější.

Kukaččino zanášení - fotoreportáž

27. března 2012 v 9:10 Vypozorované
Je známo, že kukačky zanáší svá vajíčka do opatrovnictví do hnízd jiného ptactva...


Soumrak notových papírů v Sudetech

16. března 2012 v 12:59 Kosmiší
Nechci nic komentovat. Petici podepisuju. Ostatní nabádám, aby podepsali taky. Jinak v Chodově u Karlových Varů po vymření mé generace skončí hudba úplně.

Viz. idnes.cz a jiné deníky:

Odkaz, který mi došel dnes do mé schránky:

# Dobrý den,
#
# podpořte prosím svým podpisem této petice protest proti rozhodnutí Města
# Chodov o sloučení ZUŠ Chodov se ZŠ Chodov.

DĚKUJU
#
# <http://www.petice24.com/zus_chodov> http://www.petice24.com/zus_chodov
#
# Prosím rozeslat tento mail dále popřípadě sdílet na Facebooku.

O kalhoty ať se stará žena

9. března 2012 v 8:17 Vypozorované
Tohle mě tedy pobavilo! :-)... Na serveru idnes.cz v rubrice ekonomika jsem objevil článek (odkaz níže), který poukazuje na rozdělení uživatelů Twitteru na dvě strany barikády. Britský řetězec Madhouse pro dává pánské oblečení, kde je na cedulce upozornění: ... "možno vyprat" nebo dát ženě - GIVE IT TO YOUR WOMAN. IT´S HER JOB.

Ženám se toto doporučení nelíbí, poukazují na emancipaci a na to, že jsou hnány do domácnosti a praly, žehlily a vařily pro muže. Některé berou nápis jen za vtip.

Ale děvčata, ženy, manželky, milenky, babičky: .... co když je doporučení napsáno z toho důvodu, že chlapi prát neumí? Komu jsme my muži alespoň jednou v pračce nenávratně neobarvili Vaše oblíbené tričko nebo bílé kalhoty? Ani nebudu přidávat příklady z žehlení nebo uklízení prachu.

Přejděte k osvětě: ukažte mužům nápis na kalhotách, polibte je, doveďte k pračce a řekněte: "Podle návodu to mám prát já, ale vím, že jsi šikovný a tohle zvládneš. Dělá se to takhle..."

:-)))
PS: Většina mužů umí, prát, žehlit i uklízet. Ptaly jste se jich na to na začátku vašeho vztahu?


Každý, kdo má zahrádku ... nebo alespoň balkón

8. března 2012 v 13:11 Vypozorované
Nejprve zpráva z idnes.cz:

Každý, kdo má zahradu, zahrádku, lodžii nebo balkón, by měl začít chovat slepice. Možná později truhlíček na rajčata a místo ložnice by se hodil malý cukrovárek. Nechali jsme si zrušit cukrovary, drůbežárny a jiné zemědělské výdobytky. Vzhůru do Albánie!!! Máte-li pocit, že u sousedů to smrdí jako v kurníku, nepoužívají specifický deodorant. Možná se myjí častěji než vy. Jen chovají slepice dle návodu z idnes.cz...