Únor 2012

Snímky amatatérského fotografa Vittoria Polia

28. února 2012 v 11:16 Vypozorované
Protože ještě neplatí ACTA a já mohu, v dobré víře a zadarmo, zveřejňovat odkazy na jiné internetové stránky, čímž vlastně dělám reklamu, i když ne domluvenou.... tedy, na idnes.cz vyšel tento titulek:
Místo, kde bydlí bůh...

Cituji: "Jde o snímek italského amatérského fotografa Vittoria Polia, jemuž se podařilo zachytit ozářené městečko Conco plující v mracích. Pochlubte se i vy výjimečným snímkem, který umí v záplavě negativních zpráv zpříjemnit den."

Ano, pochlubte se i vy ostatní, jak u vás svítá. Jen se ohlédněte, abyste nezachytili kus budovy, která je v "seznamu nežádoucích" pro fotografování. Věřte mi, horko těžko se z toho pak dostává...

Městečko Conco, s necelými 3 tisíci obyvateli, na náhorní plošině Asiago v

ACTA, Supraphon-line a Windows 8...

23. února 2012 v 13:21 Vypozorované
Nečtu nijak pravidelně zprávy o vývoji nových Windows a jen tak háááhodou mnou prošla informace o "osmičkách", kde se bude jednat o formu "cloudingu". Půjde o systém, ve kterém budou všechny vaše informace (dokumenty z word, excelu, rodinné fotky z dovolené, videa z Vánoc) uloženy na veřejných serverech, tedy ne ve vlastním domácím počítači.

Dnes jsem na stránkách novinky.cz objevil článek s tímto nadpisem:
Servery megaupload budou vymazány, lidé přijdou o svá data

... a tak přemýšlím, co se může stát, až budeme mít všichni Windows 8, a vládní organizace různých zemí se budou hádat, zda jsou Windows legální. Smažou celý server včetně mých složek? Nebudu si muset do své soubory archivovat na nekonečné množství přepisovatelných DVD?

********

Světe div se, ale pratřím mezi obyvatele raději čtoucí tištěný denní tisk, měsíčníky a knihy. A i tam jsem narazil na problém. Na vnitřní straně obálky byla tato reklama:


Jak prokážu, že hudbu řádně zakoupenou na www.supraphonline.cz jsem neukradl na nějakém pirátském serveru? To budu muset všude sebou nosit desky s dodacími listy nebo jinými doklady o řádné koupi?
*****
V týdeníku Ekonom (7/2012; str. 27) spoustu věcí vyvrací a prý je kolem toho všeho jen velký humbuk. Vypadá to, že si "celá ACTA" budu muset pořádně přečíst, abych na svých stránkách nepropadal zbytečné hysterii a neměl z toho všeho divoké sny.


Císařovny nové šaty

23. února 2012 v 8:54 Vypozorované
Návštěvníci na uvedené přehlídce seděli bez jedniného náznaku překvapení a pečlivě sledovali modelky a modely předvádějící klobouky. Být na přehlídce, asi bych s dětskou naivitou vykřikl: "Ale oni jsou úplně nazí!".
Osm měsíců těhotná modelka, další padesátnice, model s potetovaným tělem. Nic neodsuzuji, jen "házím do placu" k zamyšlení. Nejspíš šlo opravdu ty klobouky, a těch se při shlédnutí videoreportáže ani koutkem oka nedotknete.


ACTA tě sledují !!?

23. února 2012 v 8:43 Kosmiší
O předešlém víkendu jsem seděl s přáteli v altánu na mém pozemku. Grilovali jsme rybu, popíjeli tomu odpovídající víno a po setmění se pustili do svařáku či grogu. K dotvoření dobré nálady jsem přátelům zahrál na kytaru pár autorských písniček své kapely a pokusil se předvést i budoucí, ještě nedodělané novinky, za které se prý nemám stydět.
Ani nevím oč jsme to vsadili, snad šlo o to, do kolika týdnů uvedeme první nový song. To není tak důležité. Podstatnější bylo, že mi za pár dní přišlo psaní z Ochranného svazu autorského se složenkou na Kč 223,-- a průvodním vysvětlením: dopustil jsem se veřejné produkce. Hrál jsem na kytaru a zpíval před více než deseti občany této země, z nichž jen tři byli z rodinného kruhu. Proto je mou povinností za platit příslušný poplatek. Marně jsem se hájil, že písničky jsou mé a nešlo o veřejné vystoupení, pouze o sobotní grilování s mými nejbližšími.
Dnes jsem si na poště vyzvedl doporučený dopis. Stálo v něm, že mne na základě dohody ACTA, schválené vládou této republiky, navštíví exekutoři a pro nezaplacený poplatek Kč 223,-- vezmou na aukci, jež se koná tento pátek, mou kytaru a baskytaru včetně komba. Budu-li klást odpor, zavolají na pomoc orgány činné v trestním řízení.
*****
Ani nemusím vysvětlovat, jak rád jsem se probudil a zjistil, že to byl jen sen. Cestou do práce si obvykle pobrukuju nebo pískám. Dnes ráno jsem byl celou cestu potichu...

Bodlí fotogalerie na webu i Facebooku

15. února 2012 v 20:18 Bodlí
Velké sněhové a větrné přeháňky mi vzaly možnost courat v ulicích a lenost domácího pohodlí u krbu mě přivedla k doplnění fotogalerií na Bodlí internetové stránky a Bodlí stránky na Facebooku. Jste-li, jako já zahnáni do úzkých, protože v televizi dávají převážně seriály, můžete brouzdat na našich stránkách a napsat mi sem nebo na bodlí web, FB nebo twitter (tam se jmenujeme "olda_b")...

webové stránky Bodla:

facebookové stránky Bodla:


MÝM MUZIKANTSKÝM NÁRODŮM!!!

14. února 2012 v 21:17 Bodlí
Jmenuji se Anežka. Narodila jsem se toto pondělí, 13. února,
s proporcemi 3100 gramů a 50 centimetrů. Ještě jsem se nerozhodla
na jaký hudební nástroj budu hrát, ale už prý krááásně zpívám.


Více zde:


Těsně po křestu CD kraslického ALISONU

12. února 2012 v 10:01 Alisoní
Včera proběhl křest CD skupiny Alison v koncertním sále ZUŠ v Kraslicích. Po dvouhodinovém vystoupení s hostem Václavem Routem následoval malý raut pro bývalé členy kapely, sponzory a kapele nejbližší VIPy. Malý raut se protáhl do pozdních nočních hodin. Já, jako řidič, opustil Kraslice o půl druhé.

Brzy ráno, po sedmé, mě vzbudil mobil (nezasvědcený človíček nechtěl ani nic zásadního) ... a už jsem nezabral. Stáhl jsem tedy nějaké fotky ze včerejšího křtu a tímto zveřejňuji "koláček k nakousnutí". Více bude na zbrusu nových stránkách www.alison.cz, prozatím je veškeré info na http://alison.blog.cz/

Obecná škola i v Chodově

11. února 2012 v 13:39 Vypozorované
Ve včerejších nočních hodinách opět hlásili, že budou velké mrazy. A občané ať se pořádně oblékají, kardiaci ať si dávají pozor a děti hlavně ať se nedotýkají kovových předmětů. Natož aby je například olizovali.

"Když ti řekne: skoč z okna, skočíš?", říkala mi babička při mém vysvětlování, proč jsem nějaký někdejší průšvih učinil.
Při četbě v internetových denících se mi vybavila stížnost jistého producenta filmů, který tvrdil, že lidé přestávají chodit do kina a jestli přestanou, zajdou na úbytě nejen oni, ale i herci a režiséři. Byl to pláč na cizím hrobě, protože na poučné filmy našinec chodí. A náležitě poučen se snaží poznatky prověřit akcí.

Obecná škola v Chodově:
... kdo tenhle film viděl, nepotřebuje vysvětlující komentář. Kdo ne, nechť si ho na základě článků z iDnes a Blesku někde půjčí s shlédne. Porovnání mezi filmem a činy našich chlapců z Chodova stojí za to... :-)
Arktické mrazy a krtečkovi kamarádi II.

10. února 2012 v 22:10 Vypozorované
Na konci ledna jsem trávil víkend v útulném penzionu na Bublavě. Kromě obligátního lyžování jsem se byl, už třetí rok po sobě, projít k jistému domku, kde mají na zahradě postavené netradiční sněhuláky ve tvaru krtečka, auta a podobně. Ve svém blogu jsem foto záznam zveřejnil 3. února. ve článku: http://kosmis.blog.cz/1202/arkticke-mrazy-a-krteckovi-kamaradi.

JaKé bylo pro mě překvapení, když o téhle zahradě mluvil na Nově Franta Nyklas a kromě tištěné podoby deníků o sněhulácích psali na iDnesu:


Jsem rád, že mám s veřejnými médii stejný vkus...


Bodlo a Viktorka v roce 2012

7. února 2012 v 20:06 Bodlí
V pátek 3. února byly ve studiu karlovarské Základní umělecké školy natočeny písničky a hudební motivy k oběma jednoaktovkám se shodným názvem Píseň o Viktorce. Karlovarské divadlo D3 tedy může s hrou harcovat po divadelních festivalech a přehlídkách i bez Bodla.
I když už má karlovarské divadlo D3 písničky k Písni o Viktorce v digitální podobě, je jisté, že 14. dubna pojede na divadelní soutěžní přehlídku do Přeštic společně s Bodlem.
Reportážní fotky z natáčení Viktorky budou na stránkách kapely vystaveny nejpozději pozítří.

Jak se zabavit, když venku arkticky mrzne

3. února 2012 v 12:31 Vypozorované
Je jistě spousta plnohodnotnějších a jistě i levnějších nápadů a rad, jak na dlouhé zimní večery a dny, kdy by ani psa nevyhnal. Například velký rum v hospodě, milenka/milenec pod dekou, čaj a Scrabble nebo Rummy.

Jenže to všechno po třetím, čtvrtém dni už není tolik atraktivní. Je pak užitečné číst i plátky, které někteří jedinci do ruky obvykle neberou.

Na ahaonline jsem našel docela zajímavé atrakce:

Na serveru iDnes lákají na festival Expediční kamera. Vypadá to slušně a v kinech bývá i teplo.

A pro největší rejpaly a jedince, které nedokáže uspokojit opravdu nic, jen brmlají a myslí na to, jak mrzne: 27. ledna nás těsně minul asteroid.
Když se příště strefí, po mrazech bude veta :-)...

Arktické mrazy a krtečkovi kamarádi

3. února 2012 v 10:39 Vypozorované
Mezi hlavní témata dne patří velké mrazy. I lidé jako já se zahalují do čepic a na volant pokládají ruce výhradně s rukavicemi, než se auto zahřeje. Říkají, že taková zima už dlouho nebyla.
Ale byla :-). Paměť je krátká. Já si moc dobře pamatuji situace, kdy autobus zastavil uprostřed kopce a zbytek jsme museli nahoru doklouzat po svých. Kdy po ránu zůstala na parkovištích polovina aut, protože nenastartovala. Kdy jsme chodili na rybník bruslit, ale jen na hodinu, protože do bruslí se nám nevešly troje termoponožky. Stav, který popisuju se odehrál v horizontu osmi, deseti let.
Jistě, pro dnešní šestnáctileté je to opravdu tak, že "to snad nikdy nezažili". Já si taky nepamatuju, jaké bylo počasí když mi bylo šest nebo deset let.
Ale aspoň půlhodinu na čerstvém vzduchu je třeba přežít už kvůli provětrání těla. Nemějte hlavy dolů, lze nalézt tolik pozitivních věcí. Viz fotky: