Prosinec 2011

Vánoční kaktus 2011

29. prosince 2011 v 9:31 Kosmiší
Že bych vám už svůj vánoční kaktus, který mě pokaždé při vstupu do práce vítá, ukazoval? Neva. Je prostě boží :-D...

Takže .... vzhůru do roku 2012!

Ankety o Ježíškovi

29. prosince 2011 v 9:23 Vypozorované
Každoročně se do nekonečna rozemílá tématika Ježíška a jiných podobných bytostí, jako Santa Klaus nebo děda Mráz. Je pravda, že s globalizací k nám ze západu proniká stařec propagující Coca-colu. Reklama je reklama, ale Ježíšek je naše jistota.
Anketa je překopírovaná z týdeníku Reflex.


Ozdobit vánoční stromeček je tradice letitá a nezapomínají na ni ani zaměstnanci uvnitř fabrik ani malé děti.Animovaní Muži v naději

28. prosince 2011 v 14:18 Vypozorované
Dnešní večer chci strávit v kině. Myslel jsem, že bych se kouknul na film Muži v naději. Jednak pro nepřetržité masírování reklamou a taky abych měl přehled o českých filmech. Je známo, že reklamy lžou a chválené zboží bývá obalené ve zlatém pozlátku. Hollywoodští producenti už neví, jak návštěvníky pozvat do kina, a své výtvory vydávají za český film. Mělo by mi být už dávno jasné, že se jedná jen o pohádku. Ale lístky už jsou koupené ... :-)))


O parazitování na exprezidentovi

28. prosince 2011 v 14:12 Vypozorované
Vánoce byly svátky klidu a míru a navíc se mi zbořil HDD na notebooku, takže nebylo moc možností se ke spoustě věcí vyjadřovat. Je mi jedno, zda mi bude spíláno a nebo jestli se mnou přestane spousta lidí "kamaádit".
Zemřel starý pán a je třeba mít k němu respekt jako k člověku, který nenechal nikoho popravit nebo odsoudit za své názory na spoustu let. Vadí mi parazitování na jeho osobě.

Dost nechutný byl pokus o zviditelnění mladých komunistů:

Také zdravotní pošťovně se vtip moc nevyvedl:

Nejhorší na tom je, že by jim Havel pravděpodobně nakonec i odpustil...


PF 2012 přeje Bodlo

27. prosince 2011 v 14:54 Bodlí

Facebook a staré/nové fotky Bodla

14. prosince 2011 v 13:18 Bodlí
Průběžně dávám na facebookové stránky Bodla další starodávné fotografie napovídající, jaké image měli členové téhle skupiny v dobách pravěkých. Právě jsem tam dorazil do roku 1993.

Voda z doby ledové

14. prosince 2011 v 13:15 Kosmiší
Na sklonku léta jsem dostal k narozeninám mimo jiné flašku. Tedy pet láhev. Etiketa prozrazovala, že jde o ryzí vodu z ledovců. Minulý týden jsem ji při jisté mimořádné příležitosti otevřel a s dvěma přáteli požil ve sklenkách na víno.

Ještě předtím jsem se podíval na internetové stránky firmy produkující vodu z ledovců. Mimo jiné tam stálo:
"...zaručujeme, že Voda z doby ledové neprotekla žádným zařízením na úpravu vody a že zůstala,
s celou svojí fascinující přirozeností a metafyzickou pamětí na věky dávno minulé, živoucím svědkem světa nezasaženého průmyslem a nebezpečným civilizačním odpadem..."

Mno, požil jsem a... žádné DNA ani RNA prehistorických zvířat nebo rostlin se do mě asi nedostalo.... :-))))Twitter a Bodlo

8. prosince 2011 v 23:08 Bodlí
Nevím proč, ale nedaří se mi změnit profil z "olda_b" na "Bodlo". Návštěvníkům twitteru, kteří by rádi bodlí hlášky k životu skupiny četli, hledejte prvního jmenovaného.

Zimní radovánky?

6. prosince 2011 v 13:38 Kosmiší
Už když jsem si šel lehnout (dnes kolem 0:30 v noci), bylo za oknem bílo. Ráno jsem urychlil odchod z domu, abych mohl po světě hodit letošní první pořádnou sněhovou kouli. Bylo to ještě dost mokré. Navíc má být prý o víkendu +9°C. No děs. Takže lyže asi ještě nevytáhnu.

Ještě, že mi začíná růst vánoční kaktus.

Bodlo na Twitteru

1. prosince 2011 v 20:11 Bodlí
Nevím, co k téhle informaci dodat. Kromě vlastních webových stránek, facebooku a bandzone, je Bodlo na Twitteru zastoupeno tajemným Oldou_b. Stejně neuhodnete, kdo všechno se pod tímto pseudonymem skrývá
:-)))
...

Zemřel výtvarník Zdeněk Miler, otec animovaného Krtečka

1. prosince 2011 v 20:04 Vypozorované
Že zemřel výtvarník Zdeněk Miler, otec animovaného Krtečka a jeho kamarádů, psaly, kromě čistě bulvárních, všechny zpravodajské servery. Osobně neznám nikoho, kdo by neměl Krtečka rád. Ale tenhle výrok zněl určitě z úst mnoha lidí nejen z Čech, Moravy a Slovenska ale skoro celého světa. Na iDnesu píšou, že nám ho závidí i Hollywood. Samozřejmě! Jak jinak...
Krteček nemluvil lidskou řečí, takže byl srozumitelný dětem na celém světě. Jistě, beze slov byl místy i Mickey Mouse nebo Lolek a Bolek, ale Krteček se vyznačoval tím, že nebyl nikdy škodolibý a nezáviděl.

Když se tak dívám zpět do svého blogu (Ljuba Štíplová, Neprakta, Švandrlík), moc "jistot" z mládí mi už "nezbývá"....

A tak jsem docela zvědavý jak dopadne celovečerní animovaný film o Čtyřlístku:

Zatím se musím spokojit s komixovými současníkem - Aloisem Nebelem.