Září 2011

Těžká pondělní rána

6. září 2011 v 9:59 Kosmiší
Klaním se lidem, kteří při průchodu bránou (dveřmi, závorou) do svého zaměstnání ihned začnou pracovat bez nároku na "zahřívací minuty". Například v supermarketech, kde nabíhají do zázemí a tahají nekonečné řady krabic s moukou, sušenkami, rybičkami. Nebo vrátný. Přijde, převezme službu a už postává mezi dveřmi nebo kontroluje automobily při vjezdu do areálu.

Patřím k lidem majícím šanci si nejdřív ze všeho uvařit kafe. Po prvním usrknutí procitám, srdeční pumpa naskakuje a kofein stříknutý do těla mě nechává vyběhnout ze startovního pole. Přiznávám, že jsem asi trochu "feťák", závislý na této látce.

Včera ráno, právě v pondělí po ránu, mi ztuhly všechny rysy, když mi lžička - ta má oblíbená, jediná, která má právo na první ranní míchnutí roztoku kávy tureckého typu - vypadla z ruky a tak nešťastně, že se zaklínila mezi kancelářské zařízení.

Byla vytažena perořízkem a bez újmy na funkčnosti se mohla dál podílet na mém všednodenním rituálu.

Situační fotodokumentace:
a) zaklínění

b) předmět, kterým byla vyjmuta

Dobré zboží se chválí samo

2. září 2011 v 13:27 Vypozorované
Říká se, že dobré zboží se chválí samo. Souhlasím, ale s výhradami. Jednak jsem se zboží ptal, jak by se ohodnotilo a zjistil jsem, že jsem si pravděpodobně koupil němý exemplář. A za druhé jde taky o to, že se lidé musí o jeho existenci dozvědět, aby mělo vůbec šanci.

Dostala se mi do ruky krabička vypadající jako dražší čaj. Písmem velikosti čtyři mi bylo napovězeno, že jde o hořkou čokoládu s pepermintovou náplní. Zní to jako drsná kombinace. Ale... byl jsem překvapen. Nedělám reklamu, jen doporučuju. Nevím, kde všude čokoládové obdélníčky prodávají, v Lidlu je najdete stoprocentně.