Srpen 2011

Vzpoura mozků

31. srpna 2011 v 12:52 Vypozorované
Vzpoura mozků se jmenovalo sci-fi drama, které vycházelo jako komix na zadní straně čtrnáctideníku ABC. Ve zkratce šlo o to, že nás roboti na planetě zemi přestali potřebovat a přeoperovávali nás na své pomocníky - roboty.

Jde o komix starý dvacet let, ale i dnes se zatím ještě nemusíme obávat důsledků vyspělé technologie. Zjistil jsem to při sledování rozhovoru dvou počítačových programů:


Jeden by až řekl, jestli virtuálního muže a ženu nestvořil Jára Cimrman...

Co má společného vesmírná stanice ISS a F.R.Čech

30. srpna 2011 v 9:13 Kosmiší
I když může nadpis mé dnešní poznámky znít podivně, dokážu ho vysvětlit. Zprávy v tisku, rozhlasu a televizi přinesly informaci, že v pátek 26. srpna jsou nejideálnější podmínky pro pozorování vesmírné stanice ISS (kdo stanici nezná, nechť si ji vygoogluje). Opravdu byla stanice z důvodu bezmračné noci (mluvíme o obloze na Karlovarsku) více než velmi dobře viditelná.

Internetový tisk, kde jsem o téhle události v pondělí četl, píše o čase 21:13:38 a o oblasti Chebu. Na ty vteřiny bych nevsadil, ale je to možné. Tou dobou jsem seděl v přírodním divadle v Lokti (přibližně 25 km od Chebu). Měl jsem za peníze investované do velice oddychové komedie Františka Ringo Čecha Dívčí válka "více muziky":
- jednak představení, které se sice dnes hraje už v trochu jiné podobě než před patnácti lety, kdy jsem ho viděl naposledy
- jednak čistě nááááhodou jsem ve výše popsanou dobu zdvihnul hlavu a sledoval nad divadlem tiše letivší ISS

Samozřejmě jsem reflexivně sáhl na bok po foťáku, který jsem neměl při ruce. Mobilem, i když si na výsledky jeho snímků nestěžuju, zachytitelná ISS nebyla.

Následující snímky poukazují na situaci před a po proplutí vesmírné stanice nad přírodním divadlem.

20:24 - to ještě ISS bloudila v germánských zemích

21:25 - zvednuli-li jste pohled od osvíceného hradu přímo nad sebe na oblohu, v těch místech kolem čtvrt na deset ISS letěla.


Za mlhou, která by se dala krájet...

29. srpna 2011 v 13:42 Kosmiší
Tedy ... Za mlhou, která by se dala krájet, se několik měsíců odvíjel můj soukromý život, rozumějte ten-o-němž-naprostá-většina-nemá-páru. Takzvaně jsem potřeboval "poskočit" na schodech Maslowova trojúhelníku. Zasvěcení ví, ostatní se doučí ve skriptech psychologie.

Takže to Petro, Jano, Evo, Pavlo i Ty, Marie, vypadá, že můžu dál neobjektivně poukazovat na to co vidím, a vy možná ne. A naopak: rád budu opravován.

Níže je zveřejněna fotodokumentace mého průchodu duševní mlhou do reality všedního dne. Být věřící, řekl bych: Zaplať PánBu, to to trvalo...

I. mlha

II. mezi tím

III. po té