Květen 2011

IV. Habartovský festival - počasí

25. května 2011 v 13:33 Habartovský festival
Ač hlásily rosničky v rodě ženském i mužském ucházející počasí celý tento týden, tedy včetně víkendu, dnes mě server idnes.cz trochu znepokojil:
Vemte si sebou i nějaké deštníky, byť z estetického důvodu. Protože zprávy jinde jsou ještě překvapivější. Nemusí z nebe padat jen voda:

K českým hranicím se blíží prach z Islandu, situace se zhoršuje, varuje ČHMÚ

24. 5. 2011, 22:04, Zahraniční

Ve středu po poledni se přiblíží k severní hranici republiky oblak vulkanického prachu. Meteorologická situace v Evropě se v souvislosti s výbuchem islandské sopky Grímsvötn během úterka zhoršila a Český hydrometeorologický úřad varuje před zvýšenou koncentrací prachu v ovzduší.
Celý článek: http://www.novinky.cz/clanek/234346-k-ceskym-hranicim-se-blizi-prach-z-islandu-situace-se-zhorsuje-varuje-chmu.html

IV. Habartovský festival - kdo vám bude hrát

24. května 2011 v 14:49 Habartovský festival
IV. Habartovský festival
pátek 27.5.2011; 18:00-23:00 hod.; areál Baníku Habartov
Netřísk (Chodov)
Pepa Štross (Klášterec nad Ohří)
Hluboké nedorozumění (Praha)
Fajnbeat (Praha)
Vomiště (Děčín)
Bodlo (Chodov)
Hop Trop (Kladno)
Pořádají skupiny Bodlo a Netřísk ve spolupráci s Městským úřadem Habartov.
Veškeré další informace jsou na www.bodlo.cz nebo na www.netriskchodov.cz

IV. Habartovský festival - mapa pro příjezd

24. května 2011 v 14:48 Habartovský festival
Každoročně zveřejňuji mapu příjezdu pro muzikanty a folku chtivé návštěvníky. Vstupné je dobrovolné, budu rád, když přispějete aspoň na to, aby mohli muzikanti dostat po příjezdu pivo nebo kafe, dohromady jich bude 25 a to už taky čítá velký účet v baru. Na benzín jsem jim už peníze sehnal.


IV. Habarovský festival - úvod

24. května 2011 v 14:43 Habartovský festival
Můj život nabral takových turbulencí, že jsou moje grafomanské potřeby zahnány vyloženě do kouta. A tolik by toho bylo co komentovat. Naším "druhým" kosmonautem ve vesmíru - Krtečkem počínaje a úmrtím autora znělky Večerníčku konče.
Nestačil jsem ani průběžně popisovat peripetie s pořádáním Habartovského festivalu, který se letos odehraje počtvrté. Sice žádné kulaté číslo, ale možná.... a to nechci zakřiknout... bude hezké počasí. Viz zpráva z idnes.cz:
V pátek a o víkendu meteorologové očekávají polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. V pátek v noci by se měly teploty pohybovat od 15 do 11 stupňů, o víkendových nocích se mírně ochladí (11 až 7 stupňů). Přes den by mělo být zhruba 20 až 24 stupňů. V pátek na východě kolem 27 stupňů.