Únor 2011

Měsíc knihy a zvýšené DHP

28. února 2011 v 14:48 Bodlí
Jistě čtěte, když ne tištěné, alespoň elektronické zprávy o zdražování formou zvýšení DPH, které se dotýká i knih.
Město, ve kterém bydlím, není tak malé, aby byla zrušena poslední prodejna knih.
Ale došlo k tomu. Nebylo to způsobeno změnou DPH, ale obecným trendem honby za jinou zábavou. K tomu není co napsat. Růstem ceny dojde ke snížení tržeb i v knihách, které ještě fungují samostatně a nejsou součástí hypermarketů.
Na různých internetových stránkách i v e-mailech se můžete dočíst o peticích různých sdružení volajících po zachování snížené sazby. Připojují se k nim i odborníci.
I skupina BODLO se připojuje k požadavku zachování nízkých cen knih. Pořádá k tomu v Městské knihovně v Chodově 7.3. od 18 hodin folkový večer nazvaný BODLO v knihovních zákoutích. Jste zváni!!!

Utajené webové stránky?

25. února 2011 v 8:53 Vypozorované
V souvislosti s "Tématem týdne" a slovem "sex" jsem si vzpomněl na (alespoň pro mne) neobjevené internetové stránky Vatikánu. Našinec brouzdá po čem se dá, čte, hodnotí, kroutí hlavou, uznale pokývává... a někdy si říká: co jsem tak ještě neviděl. Kdo by mohl mít nějak odlišně vytvořenou zajímavou stránku?
Vězte! Překvapení lze nalézt na stránkách: www.vatican.va. Člověk by nevěřil, že takováhle (někým milovaná, někým proklínaná) instituce může mít opravdu pěkně vytvořené stránky. Radost pohledět. Nejen věřící, ale i vy, nevěřící ajťáci, otočte zraky k tomuto webu a nasávejte inspiraci.

Téma týdne: Sex ... a ZRCADLENÍ

25. února 2011 v 8:40 Netřískší
Před chvilkou mi psal spoluhráč z kapely. I on má na blogu.cz svůj "deníček". Dlouho do něj ale nepsal. Bylo mu sděleno, že ho vyhodí "z klubu blogerů". Tedy pokud nenapíše nějaký článek. Nejlépe na výzvu: Téma týdne. Napsal a vše bylo v pořádku. Dokonce mu prý při uvedení slova "sex" stoupla návštěvnost.
I já jsem na blog dlouho nic nenapsal. Naposledy na záčátku února. Mám nějaké nekomunikační období, zároveň mi nepřijde vhodné napsat na vybrané e-mailové adresy: sorry, ale potřebuju se nadechnout, abych to byl zase já, jakého mě znáte.
Mno, .... problémek mého kolegy mě zaujal. Sice: neposílám soutěžní korespondenční lístky, soutěžní odpovědi formou SMS, e-mailem, nediskutuju na Facebooku ani na fórech (s jedinou výjimkou) - leč! Chci si ověřit, zda opravdu stoupne návštěvnost mého blogu jen proto, že použiju slovo SEX. Možná i několikrát za sebou SEX, SEX, SEX, SEX... Hm.... Nó jo ! ... Na sever a na jih, na sever a na jih... Ať jdeš kamkoli, všude je sex. V dobrém i špatném. Sexem chápu nádherné pomilování i vulgarismus s videem, kde má "herečka" špinavá chodidla a nehty na rukou. Záleží na každém, co si pod tímto slovem představí.
.... a já touhle formou představím druhý večer projektu ZRCADLENÍ, které se bude tentokrát odehrávat v Atriu městské knihovny v Lokti, a to 16. března od 18:00 hodin. Jde o kombinaci hudby a poetiky v syrově drsném i romantickém směru: skupina Netřísk, Zuzana Vajnerová, Milan S. Exner a Jiří Babor.
Malá upoutávka, v níž je vidět, že slova sex v jakékoli podobě se nikdy nezbavíme:
ŽE SEŠ TO TY
normálně se tomu říká šutr
ale že seš to ty
tak kámen
normálně se tomu říká flaška
ale že seš to ty
tak láhev
normálně se tomu říká soulož
ale že seš to ty
tak láska

Plnoštíhlá Mona Lisa

9. února 2011 v 11:15 Vypozorované
Slíbil jsem v noci, že ukážu, co mě poslední dobou zaujalo. Začal bych Monou Lisou. Grafickým zpracováním a různými variacemi mystické ženy se věnovalo tolik prostoru. Ale následující vyobrazení jsem ještě neviděl ... a moc jí to sluší :-)

Mona Lisa v pojetí svérázného kolumbijského malíře Fernanda Botera


Jak vypadá život na opuštěném ostrově

8. února 2011 v 23:08 Kosmiší
Po přestěhování (jen o pár ulic dál, takže nijak významné) jsem byl na pár týdnů odříznut od digitálního světa. Je až nevděčné, že takový stav uvedene našince do statutu "klinické smrti". Protože do internetových kaváren nechodím, takže mi zbyl jen e-mail v práci. Svým způsobem jsem vše nutné vyřídil...

... ale nepoukázal např. na v tisku objevenou mapu kriminality v Čechách nebo na stylově řešené nudistické hodiny ukazující skoro přesný čas.

Mám rozečtený autobiografický komix Persepolis od Marjane Satrapiové, takže ulehám a rozsvěcím lampičku. Oní a výborné dvoudílné knize až ráno.

Kosmiš