Leden 2011

Dobrá zpráva pro kumštýře cestující po republice

26. ledna 2011 v 11:27 Vypozorované
Na novinkách.cz o víkendu psali, že na některých dálnicích v pondělí spustilo Ředitelství silnic a dálnic systém "travel time", jakýsi výpočet jízdních dob, které nám při harcování po klubech a festivalech v republice pomůže odhadnout, kdy dojedeme do cíle obce, kde hrajeme. Bylo by to super. Našinec by si zavýskal, že cesta už se blíží ke konci.

Je-li někdo, kdo může tuhle informaci potvrdit, napište to do komentáře nebo na můj e-mail :-)


Ladovská zima v Sudetech

26. ledna 2011 v 11:16 Kosmiší
Nemá smysl tenhle, mimochodem krásný, přírodní úkaz nijak komentovat. Veškerý možný tisk už o nové sněhové nadílce napsal přehršel informací, názorů a návodů, co s tím. Mnoho lidí se rozčiluje. Ale - je přece leden a děti potřebují sáňkovat, my dospělí koulovat a řidiči si prostě musí dát pozor. Zimní pneu nechme ještě v garáži, cítím to v kloubech... :-)


Zima se probrala ze zimního spánku :-)

20. ledna 2011 v 13:39 Vypozorované
To mám z toho, že se poslední dobou nedívám na televizi a při práci si "jen tak pískám". Vlastně ani nevím, jestli v nějakém médiu hlásili, že se zima opět přihlásí. Ráno jsem se rozespalý vlekl přes pár ulic k zaparkovanému autu ulicemi a mžoural na napadlý sníh.
Instinktivně jsem vytáhl mobil a jal se vyrobit záznam, který bych pak předložil návštěvníkům mého blogu. Jenže: ozvalo se píp, píp, píp a mobil zhasl. V tomto případě by mi pomohl jedině ruční skládací větrník, na něž by byl napojen alternátorek, na něž by byla na pojena nabíječka, na niž by byl napojen mobil.... a tím pádem bych mohl snímek pořídit.

Nic takového ale nebylo. Jenže jak mi dnes řeklo jedno děvče: ... děkuji, že mi posíláš důkaz z oficiálního tisku. Mívala jsem jednu nepříjemnou vlastnost, a to, že jsem věřila i bez důkazů. V mém životě se to ukázalo jako velmi liché.

Nepředpokládám, že by mi nevěřili, ale s předstihem k vašim úvahám nabízím oficiální informaci například z iDnes.cz:


Co mě opravdu překvapilo II.

19. ledna 2011 v 8:02 Vypozorované
Po zveřejnění zprávy o ukončení pořadu Stahovák jsem čistě náhodou seděl u kafe (já) a čaje Rooibos (ona) s jednou dvacetiletou slečnou a namítal:

"Tušil jsem, že pořad pro vyloženě mladé televizní posluchače nevydrží dlouho. Buď ho dávají pozdě po půlnoci a lkají na sledovanost a když už je v přijatelném čase, nějaký důvod si vymyslí."
"Hmm... A viděl jsi ten pořad někdy? Všiml sis, že videa, která v televizním pořadu pouštějí, jsi dostal e-mail o dva roky dříve?"

Co na to dodat? Jedním mladým člověkem nelze nahradit kvalitní sociologický průzkum... Leč! V polovině devadesátých let byla stejným způsobem ukončena spousta nadějných hudebních pořadů a mrzelo mě to i když jsem zrovna house a hip hop neposlouchal.

Nova zrušila Stahovák s Kotkem a Mádlem

18. 1. 2011, 07:09, Koktejl
V nejsledovanější televizi začala velká čistka. A jako první o svá místa přišli ti nejméně očekávaní. Vedení televize Nova totiž od nového roku zrušilo teenagerovský pořad Stahovák a herci Vojta Kotek a Jirka Mádl tak dostali padáka.


Čistka na Nově: Kotek s Mádlem dostali padáka


......Nova bude mít zásadním způsobem víc zpravodajství. Této změny by si měl všimnout každý divák," nechal se slyšet při svém nástupu Andruško. Je možné, že se díky posílení zpravodajství musel změnit časový plán, do kterého se Stahovák nevešel.....

Co mě opravdu překvapilo I.

19. ledna 2011 v 7:49 Vypozorované
Někdy člověk nevěří vlastním očím, uším, ba i tomu nosu. Co všechno lidi dokážou, zkouší a čím se zabývají. Doufám, že naprostá většina jejich činů je konána jen z pocitu vlastního zviditelnění v tomto globálním světě.

Náhledy článků internetových novin nebudu komentovat. Nechám na čtenáři vlastní úsměv na tváři.

Rumunské čarodějnice proklely vládu

6. 1. 2011, 20:23, Zahraniční
Rumunské čarodějnice ve čtvrtek proklely rumunskou vládu a prezidenta, protože nesouhlasí s tím, že by měly podle nového nařízení poprvé ze své činnosti platit daně. Před budovu vlády a prezidentský palác pohodily čarovnou směs z kočičích exkrementů a mrtvých psů.


Soud propustil rumunské jeptišky, které zabily dívku při vymítání ďábla

18. 1. 2011, 07:22, Zahraniční
Rumunské úřady podmínečně za dobré chování propustily z vězení tři řádové sestry, jež si odpykávaly pětiletý trest za smrt jeptišky, ze které spolu s matkou představenou a knězem vyháněli ďábla. V pondělí o tom informoval zpravodajský web Romanian Times. Případ, který vzbudil v zemi velké pobouření, se stal v roce 2005 v severorumunském Tanacu.

Spirituál kvintet a personální změny

18. ledna 2011 v 12:46 Vypozorované
Po třiceti letech působení ve Spirituál kvintetu prohlásila Irena Budweiserová na konci prosince 2010: "Nemám jinou možnost" a odešla z kapely.


Dost jsem přemýšlel nad tím, které děvče je v téhle republice tak temperamentní ve zpěvu i v pohybu, aby ji mohlo nahradit.

Včera, 17. ledna krátce po šestnacté hodině, vyšla na iDnes zpráva, že náhrada se našla. Myslím, že až dost rychle. Je jí Veronika Součková. Prý s formací SK už i vystupuje. Jsem zvědavý, ale nebudu brouzdat po netu a hledat záznam jejího hlasu. Moment překvapení nechám svým uším až na jejich vystoupení.


Královský sňatek U Kamenného zvonu

17. ledna 2011 v 8:13 Kosmiší
Před dvěma týdny jsem si prošel dvě patra budovy U Kamenného zvonu, stojící na pražském Staroměstském náměstí. Sama o sobě je to nádherná budova, historicky sahající až k roku 1332.
Přístupné je i prostorné a hluboké podzemí.

Od 4. listopadu do 6. února (máte tedy ještě 20 dní) je ve výše uvedeném domě instalována výstava nazvaná Královský sňatek - mezi Janem Lucemburským a Eliškou Přemyslovnou. Důvodem k tomuto činu byla příležitost výročí nástupu Jana na český trůn (700 let) a jeho svatba s Eliškou.

Na svatbou, jako takovou, se poukazuje jen v prvním patře. Vím, že to zní trochu bulvárně, ale drby z dob minulých mě zajímaly nejvíce. Architekturu a životní styl v Praze jsem tak zhruba shlédl a načetl jinde.

Dost potěšen jsem byl pohledem na Zlatou bulu sicilskou, korunovační klenoty Elišky Přemyslovny, sekci s dobovými mincemi všeho druhu a pohřební roucha Jana Lucemburského a Rudolfa II.

Moje doporučení: první patro - sňatek a bula, druhé patro pro obnovení zapomenutých souvislostí, podzemí pro svou monumentálnost, kavárna "U zvonu" (v budově) s dobrým pressem. Kdo nemá ještě dost, v Lapidáriu Národního muzea výstava pokračuje (kamenosochařství a dekorace architektury).


Nesmí se fotit. Následující snímky jsou tedy ilustrační.


Dobré ráno, Roku 2011!

14. ledna 2011 v 8:22 Kosmiší
K výkřiku v titulku dnešního článku jsem byl inspirován filmem "Dobré ráno, Vietname" s výborným hereckým výkonem Robina Williamse.
Každým takovýmto zvoláním ukazoval na skutečnost, že svět se točí dál, že hlava vynořená na hladinu se nadechuje apod. - konec patosu...
Byl jsem hodně překvapený, že návštěvnost i při mé grafomanské absenci nijak dramaticky neklesla. Zde je vhodné vytrvalcům poděkovat za přízeň :-).
Dost jsem si vyčistil duši - mno... :-) i ledviny a plíce - a můžu opět začít.
Kosmiš