Srpnová meditace

24. srpna 2010 v 8:06 |  Kosmiší
... téměř celý srpen jsem byl ve stavu meditace. Kromě povinností ze života vyplývajících (práce, dovolená, pódium), jsem se uzavřel a jal se přemýšlet. Možná někoho zklamu :-), ale nešlo o rekapitulaci dosavadního života, ani o překotné plánování činů budoucích. I když jsem v této chvíli na určitém rozhraní. Ale to jsme my, kteří nesedáme denně k TV seriálům a víkend netrávíme zásadně podle počasí, často. Často na rozhraní a nuceni rozhodovat se, jak získat 70 minut z jedné hodiny. Čím víc aktivit, tím víc vzájemných kompromisů s okolím. Z toho vyplývá i vzájemná tolerance.

Ještě před 1440 hodinami jsem měl pocit, že blog na nějakou dobu uspím, než mě opět začnou svrbět ruce. Okolí na mě za tyhle prázdniny nahrnulo tolik námětů k okomentování mého života i regionálních událostí, že jsem musel nakonec většinu vyřadit ze své paměti, abych vůbec zůstal svůj. Snažil jsem se před časem odolávat nátlaku některých "zájmových skupin", jak tomu říkají politici. Zjistil jsem, že nemůžu vyhovět všem. Není to v mých silách. Nemůže to být na 100%. Možná se ode mne ani nic takového neočekává :-).

Do konce prázdnin, než nám začnou klasické podzimní povinnosti, budu možná ještě chvíli dumat a zhodnocovat své nitro a uvidíme.... :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama