Co vzalo léto 2010 - římská jedna

25. srpna 2010 v 9:10 |  Kosmiší
Včera po ránu jsem se dušoval, že má meditace není o jakýchkoli pohledech do minulosti ani budoucnosti. Potřebuju jen na chvíli vypnout. Stav sice trvá už třetí neděli, ale duševní uvolnění může být užitečné. Kolem páté odpoledne jsem zjistil, že i tvory, jako já spojené víc s duševnem než materialismem, psychicky rozloží ztráta nějakého zařízení využívaného k uspokojení potřeb. Mno, přišel jsem o víc a taky žiju :-D. Ale při vylíčení všech římských čísel, kterými své letní problémy prozrazuju, budu asi pochopen, že takhle se relaxace nedočkám :-).

Na začátku léta jsem přišel o mobil obsahující pětimegapixelový foťák s autofokusem, možností úpravy fotek a podobných hračiček. Vlastním zrcadlovku Nikon s uspokojivým příslušenstvím. Jenže pro pořízení momentek cestou do práce, na nákup nebo do hospody se tak velký foťák nehodí pro svoji velikost a tak trochu i pořizovací cenu.

Fotofajnšmekři mě za následující názor asi v duchu zaškrtí :-) - nechal jsem si vyrobil papírové fotografie pořízené mobilem a zrcadlovkou. Ve formátu 9x13cm nebyl pro běžnou ukázku rodičům nebo známým u grilování podstatnější rozdíl. Pokud byla fotka mobilem pořízena za denního světla. Zkrátka jsem si zvykl v případě potřeby uspokojit se stiskem spouště. Až se jednou mobil vypnul a už nenajel (zasvěcení už detaily ví). Mobil je ještě v záruční lhůtě, takže problém bude relativně vyřešen. Problém je v tom "duševnu". Přišel jsem možná o kontakty obsahují jména, telefonní čísla, adresy vč. e-mailových, poznámky je jednotlivým osobám apod. A poslední snímky, které na paměťové kartě zůstaly.

Zálohujte si i data z telefonů. Přepisujte si čísla důležitých osob třeba na papír. I když je to trochu rouhání - ale je pravděpodobnější, že mobil ztratíte, než o něj přijdete při záplavách...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama