Cigarety jen pro info. Dost divný titulek, že?

24. srpna 2010 v 11:12 |  Vypozorované
V měsíčníku Ekonom, v dvojčísle 32-33, je vytisknuta kratičká zpráva s opravdu podivným titulkem. Dřív než zpřístupním její obsah, zastavím se u uvedeného, tučně zvýrazněného nadpisu zprávy. Cigarety jen pro info. Mají zaplesat bojovníci proti zlozvyku kouření? Mají se zaradovat maminky s kočárky u autobusové zastávky? Rozhodně ne. To  Evropská komise zaplatila někomu za nápad, jinému za vytvoření designu a někomu za výrobu. Nejde pouze o lobbysmus firem, které se budou realizací nápadu EK živit?

Má být sjednocena podoba cigaretových krabiček. Na obalech nebudou žádné obrázky, barvy ani loga výrobců.  Zvýrazněna budou varování o škodlivosti kouření. Dál bude jen informačně uveden výrobce.

Nemyslím, že by počin úředníků Evropské unie snižil počet kuřáků. Stejně jako pijáci Fernetu nebo Becherovky požijí svůj nápoj, i kdyby byl stáčen do lahví od Coly. Regály s cigaretami budou v konečném důsledku uniformní a nemastné, neslané, podobné řadám stejných druhů sýrů nebo marmelád v bývalých socialistických samoobsluhách. To asi nebude ta správná výzva ke kolektivnímu uvědomění o škodlivosti návykové látky.  Kuřák půjde do obchodu a koupí balení, na němž bude napsáno LM, Moon nebo Marlboro. Nevzhledná krabička nic nezmění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama