Červenec 2010

Jak jsem přehodnotil některé historické události

31. července 2010 v 10:51 Kosmiší
Včera se mi zhroutil další mýtus z dětských let. 
Pokud tedy připustím,  že týdeník Ekonom nelže :-). V čísle  26-27/2010 byl zveřejněn rozhovor Řekem, žijícím přes padesát let v Česku, se jménem Kostas Samaras. Jeho rodina koupila v roce 2002 značku Kofola - nápoj mého mládí.

V dětství se v hospodách čepovaly pouze Kofola, červená, zelená nebo žlutá limonáda. U mě jednoznačně vítězila Kofola. Coca-cola nebo Pepsi byla cenově nedostupná. Jako dítě jsem si rozmyslel, jesli Kofolu za korunu nebo Colu za 4,80. Zbylo mi i na sušenku. Navíc Kofola není tak sladká.

Abych se vrátil k mému poznání...
Na dalších stranách jsem se dočetl letopočet vzniku Kofoly: 1960. O její zrození se postarali farmakologové Zdeněk Blažek a Jaroslav Knap. V tu chvíli jsem si vybavil dětský časopis Čtyřlístek. Číslo ani ročník si nepamatuji, ale jednoznačně si vzpomínám na velkolepý objev badatele, chemika a šlechtice Kondráta Fouska z Lanškrouna (žijícího v 18. století), který výsledek bádání naznal podle svého jména: KoFoLa.

Nechce mi s novým poznatkem objevení Kofoly smířit :-).
Když si představím, že jsem možná včera seděl na vychlazené dvanáctce na dvorku ve Stínadlech....


Poznáte, kdo to je? A kdo si vzpomíná na starověká PC?

29. července 2010 v 11:29 Kosmiší
Následující události si pamatuju jen jako mladíček. Získaný poznatek ve mě ale zanechal doživotní dojem. V minulém století, ba vlastně tisíciletí (!), jsem na středoškolské praxi skončil ve výpočetním středisku (dnes se těmto oddělením říká např. sekce či oddělení informatiky) jakéhosi průmyslového podniku.

Vzal jsem do ruky stočenou papírovou ruličku s dírkama (perforovanou děrnou pásku), vložil do podavače ve velké dvoumetrové skříni (tehdejší velikost počítačů) a ... Bože! Na papíře mi z tiskárny vyjela podobenka Mickey mouse vytvořená z různých čísel a písmenek, ale z jednoho až dvou metrů okem čitelná!

Přešumělo několik málo let a počítače, které se nám vejdou do dlaně jsou výkonnější než tehdejší "minsky" a "esemky". A najednou tento týden: deja vu...

Na iDnesu jsem objevil program, který umí poskládat obraz z písmenek a čísel z jakékoli fotky:
kosmis

a nebo


Čermák: Frajer je ten, koho na Googlu vůbec nenajdete!!!

22. července 2010 v 14:17 Kosmiší
Včera jsem po několika dnech brouzdal elektronickými periodiky a po pár minutách mi před očima zůstal na obrazovce viset článek pojednávající o "nevinném tlachání u piva".

Stojí za to si text přečíst (viz odkaz na internetovou stránku iDnesu). Myšlenky pana Čermáka mají co do sebe. A ta z 21. července obzvlášť. Zhruba popíšu oč jde:
Většina z nás má nebo se alespoň pokusila vlastnit e-mailovou adresu, mít své internetové stránky, blogovat, používat ICQ, "skajpovat" a "twítovat". Proto po nás na internetu zůstala spousta materiálů, na které jsme už dávno zapomněli. Všechny informace námi, i kýmkoli jiným, na internet dané a nesmazané nás chtě nechtě zviditelňují.

Měl jsem za to, že pro hodně velkou shodu jmen se jmenovci podnikateli, kteří na rozdíl ode mne chodí s Luckou Hadašovou nebo podnikají v nábytku či automobilech, lze mou osobu nalézt až kdesi v týlu. Cituji uz článku:
...nedá se vyloučit, že celebrity budoucnosti (možná už brzké!) se poznají podle toho, že na webu nezanechají žádnou stopu... Dokážu si představit, že tak jako je dnes jednou z nejhledanějších služeb "zviditelnění na Googlu", bude zítra stejně žádané "vyzmizíkování"...

Najel jsem tedy na Google a zadal své jméno a příjmení. Navzdory očekávání nejsem až takové inkognito. Na základní stránce Google i v rozšířeném vyhledávání (s tím nejobecnějším nastavením) jsem figuroval hned 2x na druhé straně (v 16. odkazu), na třetí straně 3x atd. Prozrazeno je toho poměrně dost, ale s tím musí každý činný člověk počítat...

Jak jste na tom vy? Dá se o vás hodně zjistit? Nebo máte relativní klid, dokud vám nepřijde odkaz na fotogalerii na Rajčeti nebo Facebooku (a vy pak horečně sháníte autora s prosbou, aby právě fotky s vaší spící hlavou na stole nějakého večírku smazal)???

Blesková zpráva

21. července 2010 v 14:30 Kosmiší
Odešel mi mobil. Možná, že ne navždy. Náhradní "žihadlo", které používám, neumí přijímat MMS. Navíc se nedostanu k vašim telefonním číslům. Kdo má pocit, že by mi vaše číslo chybělo, napište mi na můj e-mail nebo mě prozvoňte a já si ho uložím. Kosmiš

Co píše papírový a elektronický tisk o nás

15. července 2010 v 14:41 Vypozorované
Věčně omílaný index BMI (index tělesné hmotnosti). Meditací nad jeho výsledkem lze nalézt nejčastěji ženy. Ale já zkoušel dosadit své hodnoty a co mi nevyšlo! Mám nadváhu! Blbost! Jak říkají propagátoři výrobků Müller: prostě mi chutná :-) .....

Schválně, komu vyjde rozumná hodnota....

Co píše papírový a elektronický tisk o dopravě

15. července 2010 v 14:35 Vypozorované
Jednou za čas upozorňuji na obsah internetových i "papírových" periodik, který mě zaujal. Protože se nejedná o ty nejhlavnější zprávy dne, mají schopnost delší výpovědi, a mnohým by mohly uniknout.

Přiznejme si, že neustále pospícháme a honíme se za něčím, co by možná ještě chvíli počkalo. Abychom se neuhnali, rozhodli se pražští policisté nás trochu přibrzdit:

Policisté poprvé lapali řidiče díky přímému přenosu z vrtulníku

Je možná lepší nasednout do veřejného dopravního prostředku. Ať si pokutu zaplatí šofér. Třeba tohoto nového autobusu:
délka 19,5 m
kapacita 193 osob

bus
(zdroj: Hospodářské noviny, 1.6.2010)

Co píše papírový a elektronický tisk o manažerech

15. července 2010 v 14:26 Vypozorované
Jednou za čas upozorňuji na obsah internetových i "papírových" periodik, který mě zaujal. Protože se nejedná o ty nejhlavnější zprávy dne, mají schopnost delší výpovědi, a mnohým by mohly uniknout.

Nejprve manažerská témata:

Holky a kluci na manažerských postech, zbystřete! Redakce iDNES.cz našla ztracený mobil Martina Bursíka. Byl plný důvěrných dat.


Po všech trablech s daty vaší firmy může jít i o něco horšího: co takhle soukromé SMS, MMS a jiné korespondence mezi vámi a vašimi sekretářkami nebo mužskými oblíbenci!? To by byl průšvih, že?

MFD
(zdroj: Dnes; 15.7.2010)

A to si vemte, že leckteré země tomu přímo dávají prostor:

Práce snů? Francozský úředník prý pracuje maximálně pět hodin týdně...


Milan Plch: KAM v ČR: Za vlaky a vláčky

13. července 2010 v 14:36 Vypozorované
Musím upozornit na jednu zajímavou knížku: KAM v ČR: Za vlaky a vláčky. Ještě ji nemůžu okomentovat, protože ji prozatím nevlastním. Ze soukromých informací jsem se ale dozvěděl, že obsahuje opravdu vyčerpávající informace o železnicích, a hlavně pro lidi, kteří už nevědí co by, protože hradů, zámků a jeskyň prolezli nepočítaně.


...kniha z oblíbené ediční řady KAM v České republice představuje čtenářům historii, současnost a zajímavosti našich železnic. Publikaci doplňuji stovky ilustrací a fotografií, přehledná mapa, kontakty a informace o otvíracích dobách a výši vstupného, které vám pomohou naplánovat výlet přesně na míru. Na své si přijdou nejen příznivci železnice, ale i jejich doprovod či rodinní příslušníci - v knize naleznete spoustu tipů na návštěvu míst, které s vlaky a vláčky nijak nesouvisejí.

V KNIZE NALEZNETE:
  • stovky tipů na výlety po celé ČR a v blízkém pohraničí
  • řazení do 10 kapitol dle regionů
  • informace o otevíracích dobách a cenách vstupného
  • ověřené kontakty - internetové stránky, telefony a e-maily
  • přehlednou mapu a rejstřík pro snadnou orientaci

Mezinárodní filmový festival - drobky

13. července 2010 v 14:24 Kosmiší
Pár záběrů z mého courání po významné karlovarské kulturní akci:
a
b
d
e
f
g
c
h
i
j
k
l

Jak z pořadu Mr. Beana

13. července 2010 v 13:29 Vypozorované
To byste nevěřili, co jsem včera objevil na jinak velice zachovalém vozidle! Sám, kdybych to neviděl, asi bych ani nevěřil. Automobil s níže ukázaným zajištěním kufru je starý čtyři roky.

autozamek1
autozamek2

Noční animace u staré pojišťovny v průběhu 45.MFF

12. července 2010 v 14:42 Vypozorované
Všem z vás, kteří nemohli nebo nestihli zavítat na 45. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, a těm kteří seděli výhradně v promítacích sálech:

Každý festivalový den od 22 hodin do 2 hodin ranních v půlhodinových intervalech probíhala na stěně staré pojišťovny 3D animace. Bylo to zajímavé, kreativní a zábavné. Kdosi tuto záležitost natočil a vyvěsil na YouTube. Zde je odkaz:


Já připojuji fotky:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11

Přiznávám, jsem namazaný

11. července 2010 v 22:21 Kosmiší
Je pár minut po desáté hodině večerní. Teoreticky by mou osobu nemělo kompromitovat přiznání, že jsem se (už podruhé) tenhle večer vyloženě zmazal. Rejpalové a škarohlídi by mohli prohlásit: a jak to, že píše bez chyb a stylistických nesmyslů?
Asi je to tak :-), že jsem se nenamazal "vnitřně", ale vně. Je období, kdy se články moc psát nedají. Noci jsou "ještě mladé" a nad ránem není vůle sdělovat pocity, které jsou všem beztak blízké. Ale vraťme se k mému problému:

Přiznávám, jsem namazaný! A jak! Krém mi nestačí kůže vstřebávat. Bylo za posledních čtrnáct dní kolik převratných událostí, že jsem musel jeden den relaxovat. Po mém pátečním poznání, že během v tomhle tropickém počasí nelze regenerovat ani tělo ani ducha.... Po mém sobotním poznání, že fyzickou prací v tomhle tropickém počasí nelze regenerovat ani tělo ani ducha.............
....... jsem sebou dnes v pozdním odpoledni plácl u vody a unaven zážitky na posledních 336 hodin usnul.

V současnosti mám kůži vybarvenou pastelově červenou barvou a počítám, že se kolem jedenácté opět rád namažu. :-|


PS: Jen kolem očí mám světlé kruhy velikosti slunečních brýlí... :-)

PS2: Držte mi palce, ať dočkám rána... :-o

Nový komentář na Blogu

1. července 2010 v 10:25 Kosmiší
Díky za Vaše e-maily, není třeba všechno psát do komentářů. Zvlášť pokud jde o celkem soukromý obsah. Ale na druhou stranu, vtipný komentář k článku taky potěší. Zveřejňuji:

...
...
...
Byl přidán nový komentář ke článku Netřísk na YouTube na blogu Kosmišův blog.
ozoakau | hucamm@ktqqgc.com | http://xhferiezvmvk.com/ | 30. června 2010 18:27
U3HfWU  <a href="http://uvdvdwjuaebu.com/">uvdvdwjuaebu</a>, [url=http://kzvesaevgxsd.com/]kzvesaevgxsd[/url], [link=http://rkwqbrmjdaoe.com/]rkwqbrmjdaoe[/link], http://dzycpxolxoyl.com/