Květen 2010

Habartovský festival a počasí

28. května 2010 v 8:52 Habartovský festival
Ono je to snad v souvislosti s počasím úplně jedno, kdy chci něco pořádat. 10 let s Chodovským poplachem a třetí rok s Habartovským festivalem je to identický problém: počasí se mračí, dýchá za zády vlhký vzduch, v oblacích občas vysvitne slunce. Měl bych být už vůči téhle situaci odolný. Ale člověk si neustále říká: doufám, že to vydrží alespoň do půlnoci.
No, držte mi palce :-).................

pocasi
..............................................................
(info o počasí převzato z www.idnes.cz)

Všem ukradená hudba

26. května 2010 v 9:53 Vypozorované
Článek s výše uvedeným titulkem je sice už staršího data (Ekonom č. 4), ale má dle mého názoru obecně trvalou platnost a přetřásá se už léta a ještě možná bude. Redaktor se značkou "jak" kdesi vyčetl ze zprávy Mezinárodní federace fonografického průmyslu, že celosvětový prodej hudby se loni propadl o 10%, oproti předloňsku o 17%. Ona federace "s hrůzou" zjistila, že až 95% hudby se nelegálně stahuje z internetu.

A jsme zase u stokrát, tisíckrát omílaného tématu. A opět, protože mě děsně rozčiluje, že si ona Federace, ředitelé nadnárodních hudebních vydavatelských koncernů a tloustnoucí producenti nedokážou přiznat osudovou chybu ve svém rozhodování, kdy prodávali CD za nekřesťanské peníze: před 10 až 12 lety za 500 i víc korun. Jaké byli oproti letošku výplaty... A když už došlo k prodeji vypalovaček a prázdných CD a o trochu rychlejšímu internetovému připojení, měli zlevnit, měli se přidat a prodávat na internetu. Soudní spory jim byly úplně k ničemu.

Na internetových stránkách jednotlivých skupin se dají písničky získat legálně. Kapely svá CD přes osobní stránky prodávají daleko levněji, protože nemusí živit ani tu uklízečku pracující u ředitele vydavatelství. Navíc mnohé bandy vystavují na netu své věci zadarmo buď v horším formátu (např 64 kb/s místo 198 kb/s), nebo v CD kvalitě.

Proč o tom píšu? Skupina Bodlo má své písničky na www.bodlo.cz ke stažení zdarma v plné kvalitě a Netřísk na www.netriskchodov.cz bude mít do měsíce něco podobného (záznam ze zdařilého letošního vystoupení v Litvínově).

Trocha reklamy neuškodí, že? ... a to i za vědomí, že mým přičiněním světový prodej CD nestoupne, ale zato se bude stahovat legálně...

Jít k volbám, či nejít? Jakou to má souvislost s muzikou...

26. května 2010 v 9:32 Habartovský festival
Je jaro. Svítí slunce. Alespoň v naší části republiky ano. Nosíme trička s krátkým rukávem a sandále. Všechno kvete...
kvete
I v tom hokeji jsme si mohli (po hustě neúspěšném začátku) honit ego, a zase chvíli tvrdit, jaké že to máme národní cítění a jak jsme hrdí na tu naší republiku a na ty naše reky, kteří nás tak statečně reprezentují v cizině. Živě si dovedu představit, jak by všichni nadávali na "ty debily", kteří se neumějí strefit do puku v případě sportovního neúspěchu... :-)
hokej1
hokej2
.... a pak jsou tu další důležité i nedůležité události. Probíhají volby po X-té a ve stejný den (jak se ta minulost opakuje) pořádáme hudební Habartovský festival. Nezávisle na shodě volebního a hudebního dne už po několikáté přemýšlím, zda k volbám jít nebo nejít. Za celou volební kampaň jsem z tisku, rozhlasu, televize, internetu a billboardů získal pocit, že ODS nenávidí ČSSD a ČSSD nenávidí ODS. Jako v minulosti se stejně možná po volbách spojí.

Pokud mi nějaké info o stranách ucházejících se o vládní křesla vůbec do poštovní schánky přišlo, shodovalo se s předchozím štvavým odstavcem. Ostatní dvě strany, které se mě snažily tímhle způsobem kontaktovat, přihodily taky jen všeobecné plky....

Co mě ale rozhodilo, bylo konání Dělnické Strany s volebním číslem 14, která bez jakýchkoli skrupulí v našem městě přes noc přelepila většinu plakátových ploch. A ne jen události prošlého data, ale i věci aktuální. Například moje plakáty zvoucí na hudební festival. Jeden plakát mě stál 24,-- Kč, nemluvím o dalších finančních výdajích. Takže nejen z morálního ale i z finančního pohledu mě tahle strana vyloženě nasrala - za sprosté slovo se nemíním omlouvat.

Na první fotce jsem se snažil ke svým plakátům protrhat. Na druhé fotce, na jiném reklamním sloupku už jsem se ani neznažil něco podniknout. Na třetí fotce je vidět, že následující den byly plakáty Dělnické strany přelepeny.

Čímž vzniká otázka: ...z jakého důvodu bych měl Dělnické straně dát hlas? Zvolila stejně agresivní občany nasírající způsob sebeupozorňování jako ODS, ČSSD. A jiné strany mě docela odpudily svou laxností, nic o nich nevím.

Své volební lístky jsem vložil do kontejneru na tříděný odpad...b
c
a

3. Habartovský festival; 28. května 2010

18. května 2010 v 11:36 Habartovský festival
Jsem v současnosti ve stavu neustálého přemýšlení, kombinování a odškrtávání toho, co už mám zařízeno a co ještě musím udělat, koho obtelefonovat, komu e-mailovat apod, atd., etc. ....

Ve 21. týdnu tohoto roku, 28. května, tedy příští pátek, se na půdě sportovního areálu Baník Habartov uskuteční hudební setkání místních i přespolních muzikantů, amatérských i vystoupením se živících. Název tohoto dění zní: 3. Habartovský festival. Vstupné je dobrovolné, takže nenuceně vkládejte své příspěvky do boxu umístěného ve výčepu restaurace.

Vím, že jde zrovna o období plné důležitých událostí, jež hýbnou naší republikou.
Ale právě proto! Jediná rozumná rada:

- volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR -> odvolit a na festival
- maturitní zkoušky -> odmaturovat a na festival
- ukončení MS v hokeji je střeba oslavit na festivalu
- slíbili jste rodičům/partnerce/manželce návštěvu kina? Tak od 17. a pak na festival
- festival je v pátek, abyste měli celou sobotu a neděli na zotavenou
*****************************************************************************

Habartovský festival 28.5.2010
18:00   18:40   Alison
18:50   19:30   Netřísk
19:30   19:50   Pepa Štross
20:00   20:40   Šantré
20:50   21:30   Bodlo
22:00   23:00   Druhá tráva
HF2010

Mapa příjezdu na Habartovský festival

14. května 2010 v 13:57 Habartovský festival

Mapa příjezdu na Habartovský festivallegenda:
pro příjezd od Chebu (vlevo dole):
nutno projet Sokolovem a pokračovat po červené do Habartova
---
pro příjezd od Plzně:
Karlovy Vary se projíždějí jen okrajově (část Doubí) a pak po červené
---
pro příjezd od Prahy:
Karlovými Vary vede obchvat, kde je třeba se držet směrem na Sokolov, dál po červené
---
pro příjezd ze severu (Chomutov, Most...)
Karlovými Vary vede obchvat, kde je třeba se držet směrem na Sokolov, dál po červené


VŠECHNY PŘÍPADNÉ DOTAZY týkající se cesty samozřejmě vysvětlím. Celý den kromě vystoupení Netřísku a Bodla budu na příjmu s nabitým mobilem v ruce.

Kosmiš

Vynalézavost mimoevropských podnikatelů

14. května 2010 v 13:55 Vypozorované
To by jeden nevěřil, jakým způsobem se dá nalézt díra v podnikání :-o...

Milovnice zahradničení si mohou pěstovat rýži v podprsence. Titulek, který láká k přečtení. Děvčata, neváhejte!

Jiný neméně kuriózní nápad měla podnikatelka v Mexiku:

Máchův květen

12. května 2010 v 14:42 Vypozorované
"Byl první večer, první máj ...", tak začíná legendární tragický příběh Karla Hynka Máchy o lásce (ale i smrti).  Květen je vůbec prazvláštní měsíc plný oslav: ukončení světové války, svátek matek... narození společensky nebo soukromě důležitých bližních...
I v těch nejchladnějších oblastech naší vlasti příroda pučí, rozkvétá a zelená...
zahr
Květen je i měsíc se specifickou fyzikální vlastností: pohyb osobních automobilů, jež nemají za volantem řidiče:
odtah 1
odtah 2
odtah 3
odtah 4
Dávejme si tedy pozor na to:
- abychom všem našim blízkým nezapomněli popřát k jubileu nebo jmeninám
- abychom nenastydli na ještě vlhké mezi nebo na louce
- abychom neplatili zbytečně velké parkovné a poplatky za odtah

Hezký den ... :-) ....
Kosmiš

24 hodin

4. května 2010 v 21:09 Bodlí
24 hodin byl svého času dost sledovaný americký seriál s hlavním hrdinou Jackem Bauerem, kterého hrál Kiefer-Sutherland.

Posádka Tomáš Enge, Jan Charouz a Stefan Mücke obsadila ve slavném automobilovém závodu 24 hodin Le Mans 4. místo.

Někteří, alespoň pro mne, neseriózní finanční podnikatelé a firmy nabízejí možnost půjčky bez jakýchkoli nutných peripetií, často s nekřesťansky vysokými úroky, poplatky a jinými náklady za vrácení a to všechno do 24 hodin.

Mě se za 24 hodin o "prvomájovém" víkendu podařilo absolvovat pět vystoupení - jedno tříhodinové, jedno devadesáti minutové, jedno hodinové a dvě tři čtvrtě hodinové s třemi ze čtyř skupin, ve kterých v současnosti působím - Bodlí folkgrassový humbuk, Alisonský irský folk a GaSeový zábavový bigbeat; jen Netřísk měl volno... Škoda. Dát s nimi alespoň jeden dvacetiminutový set, měl bych to komplet. :-)

Bylo to příjemné. Nicméně, i když se mi duševní baterky nááádherně nabily, fyzicky už to snáším daleko hůř. Je pravda, že jsem večer po tom všem ještě ve svém zahradním altánu stihl plánovaný dýchánek se známými, ale do té doby jsem oněch 24 hodin musel držet skoro úplnou abstinenci (jedno malé pivo, lok kalvádosu a medoviny). Už to holt nejni jako v sedmnácti.... :-)