Červen 2009

29.června 2009; 6:46

29. června 2009 v 14:31 Cestou do práce
... cestou do práce ...

Doktor od jezera hrochů

26. června 2009 v 8:07 Vypozorované
Přiznejme si: každý má nějakou literární úchylku. Někde čte detektivky, jiný přepisy filmů. Znám lidi, kteří čtou jen memoáry herců, zpěváků a jiných osobností. Mě v tomhle směru dostaly skoro jakékoli příběhy Miroslava Švandrlíka. Mám tedy radši celoknížkové příběhy už z toho důvodu, že jeho tří až pětistránkové příběhy jsou mnohdy morbidní a fascinující, ale různá nakladatelství je přetiskují snad podle vlastní oblíbenosti. A tak mám doma asi čtyři knížky Švandrlíkových povídek a ve dvou z nich jsou některé naprosto stejné a knížka se mi ztenčila i o pětinu. Na druhou stranu ani po letech, tedy pro mne, nepostrádají knížky M.Š. zvlášť když jsou ilustrované Nepraktou, na půvabu. K tomuhle literárnímu žánru jsem se dostal v dobách kdy jsem ještě bydlel u rodičů, asi ve třinácti, čtrnácti letech. Všechny švandrlíkovy knížky, které naši doma měli, jsem od nich nakonec vyškemral a mám je v ložnici, abych mohl kdykoli dle libosti sáhnout pro některou z nich. Zvlášť bych vypíchl titul: Krvavý Bill a Viola. Byla to první věc, kterou jsem četl.

Dnes jsem se dočetl na iDnes.cz, že režisér Zdeněk Troška natáčí film podle knihy M.Š., a sice Doktora od Jezera hrochů. Údajně se bude příběh odehrávat v Keni. Jsem neskutečně zvědav, jak si s tím tenhle, pro mě trochu kontroverzní, režisér poradí. Z mého pohledu jsou výsledky jeho natáčení trochu zipová metoda: kvalitní / na hranici kýče / kvalitní ... a dokola. Bude dost obtížné uspokojit Švandrlíkovy čtenáře. A to budou ti hlavní, kteří na Doktora do kina půjdou. Přeju panu režisérovi, aby se mu práce dařila a vybraní herci odvedli dokonalou práci a mají M.Š. aspoň trochu načteného...

Obálka: Doktor od jezera hrochů
Odkazy:

26.června 2009; 6:45

26. června 2009 v 7:44 Cestou do práce
... ukryt před deštěm ...

Pojednání o přestupném dni

25. června 2009 v 14:03 Vypozorované
Vím moc dobře o autorských právech a vím, že v případě potřeby můžu majitele myšlenky oslovit a získat zveřejnění článku, textu nebo eseje s jeho souhlasem. Problém nastane, když je publikace vydaná v hluboké minulosti a majitel nedostupný. Budiž mi odpuštěno, jestli tomu tak není. Jednám jen z dobré vůle prozradit veřejnosti docela vyčerpávající informace o zvláštnostech bytí, například o přestupném roce - prakticky řečeno: "nějaký čas to neexistuje a pak je najednou o den navíc" (vyčteno z odpovědi v testu z Vlastivědy v páté třídě nejmenované Základní školy).

Článek je oskenován z měsíčníku "Říše hvězd" vydaného v únoru roku 1960.25.června 2009; 6:47

25. června 2009 v 13:29 Cestou do práce
... prší ...

Paderewski - kulturní legenda končí !!!

24. června 2009 v 13:22 Kosmiší
Na téma konce klubu Paderewski jsem se rozepisoval už na začátku června, kde jsem vyjadřoval velké znepokojení nad stavem kulturních možností v Karlových Varech... (viz odkaz: http://kosmis.blog.cz/0906/paderewski-klub-v-karlovych-varech). Tak a je to pravda. Dostala se ke mě upoutávka ve formátu dpf oznamující: "Jak jsme začali, tak končíme."
Protože jsem o víkendu mimo Karlovarsko, domluvil jsem posly, kteří mi řeknou, jestli rozloučení dopadlo po chlapskku nebo tklivě. Doufám, že mí poslové neskončí v první hospodě za autobusovým nádražím...


***
Nevím, jak vložit do textu pdf soubor, tak jsem překopíroval alespoň text:

Vás zve na úplně poslední pořad v prostorách klubu v domě Paderewski, který se zove
Jak jsme začali, tak končíme
Velký revuální pořad, ve kterém se Klub Paderewski rozloučí se světem kultury a kultura
s Klubem Paderewski. Ukázky všech původních pořadů Klubu Paderewski: Kabaret, Sefardské písně, Keltská hudba, Kalandr a revival band.
Účinkují: DAD kvintet, Zdeněk Daněk, Tomáš Zámečník, Velmi malý komorní orchestr Varvary Divišové a další a další a další... A ještě další! Tuto revue tentokrát nevysílá první program Československé televize, takže kdo nepřijde, neuvidí.
Hlavní host večera:
Marek Eben!!
Jak jsme začali, tak končíme
Karlovy Vary, Klub Paderewski, pátek 26. 6. 2009, 19.30 hod

24.června 2009; 6:43

24. června 2009 v 10:47 Cestou do práce
... zateplování paneláku ...

Bodlo nesenilní; vždycky bylo takové...

23. června 2009 v 10:56 Bodlí
Vždyť krteček je nejen domácí, ale i zahraniční celebrita. Ani nevím, do kolika jazyků byl přeložen. Já osobně ho viděl v japonštině. I samo slovo krtek zní někdy hrůzostrašně: Mauwurf (němčina), krot (rusky), kret (polsky); někdy naprosto cize: vakond (maďarsky), topo (španělsky), talpa (italsky); a úplně zavádějícně: mol (holandsky); o latinském výrazu "neurotrichus" ani nemluvím. Znají ho tedy skoro po celém světě. A proto je to i vděčná postava obcházející různé veselice a oslavy.
Krtečka jsme viděli v sobotu na hraní v Toužimi a zjistili, když jsem ho plácl po zadku, že mluví dívčím hlasem. Z toho vyplývá, že krteček JE ŽENSKÁ!23.června 2009; 6:42

23. června 2009 v 10:34 Cestou do práce
... ranní déšť ...

22.června 2009; 6:41

23. června 2009 v 10:33 Cestou do práce
... ranní mlha ...

19. června 2009; 6:34

23. června 2009 v 10:32 Cestou do práce
... ranní ptáče dál doskáče ...

18.června 2009; 6:33

18. června 2009 v 10:17 Cestou do práce
... nový asfaltový povrch ...

Anička z Alisonu zneužita! Slibovali a pak nedali.

17. června 2009 v 10:44 Bodlí

Nechci spadnout do stejného pytle s elektronickými bulvárními plátky, ale tohle je prostě pravda! Co my se kolem půlnoci při občerstvovací zastávce na benzínce nedozvíme! Anička, samozřejmě hodné, milé, usměvavé a veselé děvče, nám se smutně lesknoucíma očima vyprávěla příběh jejího podvečera v areálu Vyšehradu:
"... přišli ke mně... vytáhni housle a hraj... něco mi nasadili... odzkoušeno?, křikl jeden na druhého... a když jsem se zeptala, jestli mi to ještě půjčí... řekli, že je to jen pro chlapy..."
Vím, že citované vyprávění zní nesrozumitelně, ale chápu naprosté rozpaky, ve kterých se ocitla. Utěšovali jsme jí, že to není jen pro chlapy. A až si to seženeme taky, jistě ji to půjčíme. Pokud tenhle příběh nechcete číst jen z druhé ruky, musíte si přebrouzdat na stránky Alisonu. Jistě ho tam časem uvedou...
Na fotce je zachycena ještě před popisovaným incidentem.
P.S.1: zástupné zájmeno "to" jsem použil z praktických důvodů, opravdu nevím jak se TO přesně jmenuje
P.S.2: vnímaví čtenáři jistě pochopili, že jde o komerční článek - placenou reklamu, kdy odkazujeme na stránky skupiny Alison. Co by člověk neudělal kvůli slíbenému vepřovému řízku.

17. června 2009; 6:44

17. června 2009 v 10:07 Cestou do práce
... než přijede autobus ...

Kde je ta Marta, co jí zná celá parta?

17. června 2009 v 10:05 Kosmiší
HEJHOLA! Stala se mi taková věc! Slíbil jsem Martě, mojí známé přes muziku, že jí něco pošlu. Problém je v tom, že jsem si přeinstaloval počítač a neuložil si adresy. Tedy uložil, ale špatně. A telefonní číslo jsem si nikdy nevzal (protože "mám přeci" e-mail a vždycky jsme si jen psali). Takže kdo byl teď o víkendu v Jablonném na Medvídkovi ví, o kterou Martu jde a e-mail mi pošle. ...sím...kuju... :-)

P.S.1: ...na fotce je za pultem
P.S.2: ...pokud Martě vadí popularizace její tváře, omlouvám se :-)


15. Jablonský Medvídek

16. června 2009 v 9:26 Bodlí
Patnáctka - to už je číslo! A festival Jablonský Medvídek ho má! Tedy svůj patnáctý ročník! Kam se na to hrabe se svojí desítkou můj Chodovský poplach. Když jsem postával mezi davy a sledoval jak to na pódiu "dělá konkurence", davy říkaly, že je dobře že některé skupiny přijely znovu. Už kvůli tomu dopolednímu třeštění, které dělají...
Nebudu se k tomu moc rozepisovat, na to budou jistě textařsky zručnější. Chci vás jen dvěma fotkami informovat a nalákat k hledání oněch informací o víkendovém festivalu pořádaným ve 24. týdnu tohoto roku. Ať už na stránkách kapel, které na festivalu vystupovaly nebo Picasa, Rajčeti nebo podobných fotografických serverech.
Letošní exhibice sestávala z trojboje ve sjezdu na lyžích, cross country skiingu a lyžařské akrobacii (skok do bazénu).

16. června 2009; 6:37

16. června 2009 v 9:11 Cestou do práce
... cestou z nočního lovu ...

15.června 2009; 6:46

15. června 2009 v 10:45 Cestou do práce
... Asperatus - i když vím, že mobilem zachytit tak dobře nejde ...


12.června; 6:48

12. června 2009 v 11:03 Cestou do práce
... oproti včerejšku se mi dnes podařilo zachytit jednoho živého ...

Chodovský poplach a Habartovský fesťák

11. června 2009 v 23:13 Habartovský festival
Tak mi dnes přišel dopis z instituce nazvané Ochranný svaz autorský, obsahující výši poplatku za uskutečněný 2. ročník festivalu Habartovský fesťák. Jako loni je částka zbytečně vysoká, jako loni zde byly uskutečněny nadsazené parametry k výpočtům. Souhlasí jen počet návštěvníků a celková suma honorářů. Minulý rok jsem se odvolal a částka mi byla snížena. Pevně věřím, že se mi opět podaří obhájit nižší sazbu i přesto, že úředník zastupující OSU v našem kraji tvrdil, že se změnily podmínky. Až vyřeším částku příspěvků pro tuto instituci, uzavřu vyúčtování pro oba festivaly a můžu přemýšlet co dál. Tolik k penězům.

Co příště? Letošní rok se mi oba festivaly sešly hned po sobě. Vím, že to už tak neudělám. Mám-li sám zařídit techniku (v Chodově s pomocí KaSSu, radních v Habartově), sehnat veškeré peníze, obstarat skupiny a propagaci mimo obce, je to docela vyčerpávající. Je potřeba nechat mezi jednotlilvými hudebními kláními aspoň tři neděle. I když se mi pomocný tým rozrostl: o dvě asistentky, které v případě potřeby fungovaly skvěle. Bylo-li potřeba telefonovat volaly, bylo-li potřeba fotit fotily, bylo-li potřeba povzbudit povzbudily. Patří jim VELKÝ dík. Stejně jako bratrovi a těm členům skupiny, kteří svou každoroční práci odvedli ... jako každý rok bezvadně.

Samotné průběhy obou festivalů prozradím v reportážích na stránkách Bodla i Netřísku, takže se omezím jen na takové základní shrnutí:

.....................................Chodovský poplach........................ Habartovský fesťák
.....................................-----------------------....................... ------------------------
ročník10.2.
areálpark před kulturním domemhřiště Baníku Habartov
počet návštěvníků (odhad)cca 150cca 250
počet skupin a písničkářů67
stupnézdarmadobrovolné
počasído 17:10 déšť, pak přeháňkypolojasno
sejšnneano
možnost suché variantyne (volby do Evr.parlamentu)ne
technické zázemíšatny pro muzikantymožnost přespání po ránu sprcha
sponzořiúbytekpřírůstek

**************************************************************

Fotky budou zveřejněny na stránkách obou kapel. Prosím nedočkavce o strpení - odjíždíme hrát na druhý konec republiky, proto další informace až příští týden. Takže tak nějak to bylo....

Kosmiš