Duben 2009

Mapa příjezdu na Habartovský festival

30. dubna 2009 v 10:19 Habartovský festival


legenda:
pro příjezd od Chebu (vlevo dole):
nutno projet Sokolovem a pokračovat po červené do Habartova
---
pro příjezd od Plzně:
Karlovy Vary se projíždějí jen okrajově (část Doubí) a pak po červené
---
pro příjezd od Prahy:
Karlovými Vary vede obchvat, kde je třeba se držet směrem na Sokolov, dál po červené
---
pro příjezd ze severu (Chomutov, Most...)
Karlovými Vary vede obchvat, kde je třeba se držet směrem na Sokolov, dál po červené


VŠECHNY PŘÍPADNÉ DOTAZY týkající se cesty samozřejmě vysvětlím. Celý den kromě vystoupení Netřísku a Bodla budu na příjmu s nabitým mobilem v ruce.

Kosmiš

Habartovský festival a Chodovský poplach

30. dubna 2009 v 9:58 Habartovský festival
I když je Habartovský festival podstatně služebně mladší a Chodovský poplach má letos své desáté narozeniny, v názvu článku jsem je takhle uvedl záměrně. Habartovský fesťák je časově dřív a tak je třeba dřív propagovat a upozorňovat budoucí návštěvníky FTC žánru, že se bude něco dít. Dramaturgie je už dávno uzavřena a na stránkách bude až odleniví příslušný "webmister".
Je pravda, že některé mé záměry (např. ohňostroj) zhatila tzv. ekonomická krize, kdy se někteří potenciální mecenáši hájili ekonomickým propadem a jiní vítězstvím HC Energie v hokejovém klání a tudíž chtějí pustit příslušné obnosy tam, kde bude víc vidět jejich reklama. Chápu. Nezlobím se a děkuji těm, kteří jsou ochotní věnovat nějakou kačku na kulturu.
Jakékoli případné dotazy lze probrat přes komentáře v tomto blogu a nebo ještě lépe e-mailem, který najdete na stránkách skupin Bodlo a Netřísk.

Takže, aby bylo jasné kdo kde hraje, účinkuje a produkuje:

II. Habartovský festival
29.5.09; 17:00-23:00; areál Baníku Habartov


17:0017:40Netřísk
17:4518:05Pepa Štross
18:1519:05Dana Houdková&kapela
19:1019:45Nestíháme
20:0020:50Dojem
21:0021:50Bodlo
22:1023:00Samson a jeho parta

...moderovat bude tradičně Pepa Štross

*******************************************

X. Chodovský poplach
6.6.09; 17:00-23:00; park před Kulturním a společenským střediskem


17:0017:50Alison
18:0019:00Apple
19:1020:00Netřísk
20:0520:40Simona Klímová
20:5021:50Bodlo
22:0023:00Roháči

...moderovat bude severozápadočeská stálice Aleš Pokorný

30. dubna 2009; 6:53

30. dubna 2009 v 9:36 Cestou do práce
...výhled z okna automobilu...


rubrika Cestou do práce

29. dubna 2009 v 8:12 Cestou do práce
Proč vznikla rubrika: Cestou do práce?
Stala se taková věc: minulý týden mi definitivně odešel můj dlouhodobý pomocník ke kontaktu se vzdálenějším okolím (http://kosmis.blog.cz/0904/parte). Nezbylo mi samozřejmě než si obstarat nový. Po třech nedělích (hledal jsem s předstihem) jsem došel po různých debatách se známými a po pročítání diskusí na internetu k závěru. Když už si musím koupit nový mobil, tak jako hračku. Získaný mobil firmy LG má 5MPix foťák, slušné rozlišení a je ihned použitelný k focení (kdykoli si ho někde nezapomenu).
Někdy v polovině loňského roku jsem v tisku zaregistroval odkaz na blog jistého američana, který si každý den cestou do práce v metru foťákem zaznamenal nějakou událost. Moje rozhodnutí není tedy nijak originální a pokud by tenhle bloger nááááááhodou někdy zjistil, že někdo dělá něco podobného, určitě by mi povolil užívat jeho know-how.
Přiznávám, že nevím, jestli budu mít opravdu takovou výdrž, abych dokázal každé ráno cvaknout spoušť, jestli dokážu vždy najít ten správný příběh a zda bude vůbec mít pro ostatní nějakou výpovědní hodnotu. Ale - ruku na srdce. Blogy všichni tvoříme protože chceme světu něco oznámit navzdory riziku nepochopení a navíc jsme grafomani, jinak bychom se vypovídali večer známým ve svém oblíbeném klubu (hospodě, OVO baru....)....
...
...

29. dubna 2009; 6:38

29. dubna 2009 v 7:59 Cestou do práce
...všudepřítomný pyl...

28. dubna 2009; 6:44

28. dubna 2009 v 7:54 Cestou do práce
...u trafiky...

27. dubna 2009; 6:44

28. dubna 2009 v 7:53 Cestou do práce
... cestou do školky...

24. dubna 2009; 6:41

24. dubna 2009 v 13:09 Cestou do práce

...svítání...

PARTE

24. dubna 2009 v 8:26 Kosmiší
S nesmírným smutkem na duši všem oznamuji,
že po dlouhém a vytrvalém upozorňování včera ráno
odešel definitivně ve věku 13 let
Siemens C35,
můj věrný brach na cestách i necestách.

Obřad byl vykonán v brzkých ranních hodinách (7:30).
Mauzoleován je ve vitríně, kde bude k nahlédnutí
společně s ostatními předměty,
které mi svého času pomáhaly přežít přelom tisíciletí
(Keltská ozdoba, hodiny z CD, písek ze Sahary,
preparovaná vážka, mozaika ze školky,
paní učitelka-Igráček, hrnek na kávu).

BUDIŽ TI ELEKTRONICKÉ NEBE LEHKÉ!!!


O Bětce a Alfrédovi

20. dubna 2009 v 14:38 Co se mi zdálo
Seděli jsme jednou takhle u mističek plných dobrot podle vlastního výběru.
"Nechutná ti to, že jíš tak pomalu," zeptal se Alfréd.
"Ale ano. Jen... vždyť už jsem ti minule říkala, že mám malé nářadíčko," hájila se Bětka.
Měla ráda všechno malé, protože se pak všechny věci mohly vejít do ledvinky nebo do kapes, a měla tak volné ruce. Malinkou tužkou si mohla do malých bločků psát poznámky, malým šroubováčkem si mohla vyměnit baterku, malým pilníčkem upravit zalomený nehet.
"Mám pro tebe dnes překvapení," usmál se záhadně Alfréd a vložil Bětce do dlaně třídílný set, kterým se lze rychle najíst a nezdržovat.
"Děkuji. Nevím, jestli budu umět takové velké nářadí používat. Budu se to muset nejprve naučit," rozhodně vyhrkla Bětka.
"Pomůžu ti," odhodlaně odvětil Alfréd. "Doufám, že jsem už takové věci nezapomněl."
Jisté pohyby plně Bětku nasytily.
"Funguje to! Budu si tuto zkušenost brát s sebou na všechny větší výlety, i když bude můj batůžek od této chvíle přeci jen trochu těžší."
Usmáli se na sebe a vydali se na cestu. Bětka na východ a Alfréd směrem na západ...

Požár skladu pneumatik ve Vřesové

20. dubna 2009 v 14:03 Kosmiší
Zatímco jsem hodoval s přáteli na mé zahradě, popíjel Cabernet Shiraz a Tramín, pojídal steaky, klobásy a jiné živočišné produkty, objevil se na západ od nás místo romanticky zapadajícího slunce kužel hustého kouře. ...
"To je jak Pompeje a Vesuv. Tam taky v klidu jeli a pili a sledovali mraky ... a najednou bylo po všem..."
Vylezl jsem na střechu zahradní boudy odkud mám výhled i na Klínovec a sledoval scenérii. Baráčníci z ulice zatím získali zaručené informace o hořících pneumatikách a množství hasičských vozů apod. Ale to všechno si můžete přečíst na internetu, jestli jste to nestihli v nějakém nedělním televizním zpravodajství.
Že to opravdu byl dým viditelný do dálky, svědčí i zápisky Frýdeckomísteckém, Táborském, Karvinském deníku.
Cestou domů, která vedla kolem rybníka jsem litoval, že neumím nosit při ruce foťák. Nešlo by mi o paparazzi fotky, jak někde hoří. Ale dým se táhl po nebi jako duha a v prostoru mezi ním a zemí zapadalo slunce. Když jsem na to místo přiběhl s foťákem, bylo už celkem pozdě. Ale přesto výsledek předvádím v tomto článku:Standardní velikost balení přestává platit

17. dubna 2009 v 7:32 Vypozorované
Tak jsem se hned po ránu dočetl v novinách, že povinnost balení potravin na která jsme zvyklí, od 11. dubna neplatí. Vůdci Evropské unie ve své směrnici, že jednotliví výrobci můžou mít svá specifická balení. Už nás tedy nemůže poslat babička pro čtvrtinku másla se slovy: ´kup ale to levnější od X, Z jsou moc drazí´.
Výrobci si u másla, soli, cukru, konzerv, ale i krmiva pro psy a kočky můžou vymyslet svá balení, například pytlík mouky o váze 730 gramů. Zubní pasta nebude tak velká, těstoviny se 375 gramy... Navíc cenu třeba nechají stejnou a tím pro nás dojde ke zdražení. Čert aby se v tom potom vyznal. Nedokážu si nějak představit, že budu chodit po krámě s kalkulačkou v ruce a přepočítávat, která rýže je ve své kvalitě předražená.
Stane se nejspíš, že koupím menší balení za víc peněz.
A pak, holky, že na velikosti nezáleží... co?


Pro peníze i do pekla ?

8. dubna 2009 v 8:03 Vypozorované
Tak už je to tady... Některé internetové noviny psaly o soutěžní akci budějovické rozhlasové stanice. Toto soukromé rádio rozhodilo mezi lidi 100 tisíc a davová psychóza pro boj o peníze málem způsobila ušlapání několika lidí. Přijde mi ostuda mlátit se lačně o měďáky se sousedy, kamarády a jinými známými, kterých mezi sebou měli návštěvníci určitě dost. Větší hambu by si zasloužilo to rádio. Vhodit mezi lidi obnos a spokojeně se dívat jak si jdou po krku. Jistě z té akce mají hodně nafoceno a kdyby ve výsledku nebylo 24 raněných dlouho by se svým počinem mohli chlubit.
Vzpomínám si na léta, kdy jsem absolvoval základní vojenskou službu (tehdy povinnou). Stál jsem opřený o sloup v kuchyni a sledoval podobnou situaci. Kuchaři donesli doprostřed jídelny dvě bedny banánů na sto lidí stoupli si na výdejní pulty a vychutnávali si podívanou, kde se mladí kluci mezi sebou strkali, i regulérně prali. Stál jsem bokem a říkal si, že tohle opravdu jinde než na vojně nezažiju.

Článek o "budějovické akci" je mimo jiných stránek například na:Nesnesitelná lehkost slibů

3. dubna 2009 v 14:06 Bodlí
Dnes v noci jsem se rozhodl, že v nejbližší době založím stránky, kde bych mohl rozebírat historii skupiny Bodlo. Jak mě mohl taková grafomanská idea napadnout? Před časem jsem si koupil takovou multimediální krabici, která obsahuje rozhlasové stanice, CD/mp3 přehrávač, gramofon a a kazetový magnetofon, možnost přehrávání z flash disku a paměťových karet. Z uvedených částí zařízení lze na flashku nebo paměťové karty pouštěnou hudbu archivovat v mp3 (v intervalu 32-256 kb/s). Vzhledem k ceně tohoto multimédia (necelé čtyři tisíce) si nejsem jistý, jak dlouho vydrží ta která mechanika, rád bych alespoň půl roku rok.
Zařízení jsem koupil z prostých důvodů: zbylo mi, zdědil jsem a skoupil po bazarech v druhé polovině devadesátých let kazety a gramofonové desky některých skupin i jednotlivců, o kterých jsem si myslel, že na CD nebudou nikdy vydány. Víc než polovinu tahle věc potkala. To bylo z hlediska hamounství. Na protějším břehu, na kterém lidé schovávají do skříní v albech fotografie a v krabičkách videa a DVD rodinných příběhů z dovolených, oslav a podobných událostí, byla hromada audio kazet s nahrávkami skupin se kterými jsem hrál v dobách, kdy ještě nebyla mezi prostým lidem běžná CD a nebo nahrávání na něj bylo finančně neúnosné.
Z těch dob mám spoustu demo nahrávek, vystoupení v rádiích a záznamů koncertů skupiny Bodlo. Je tam, jak jsem při převodu do formátu mp3 zjistil, ke slyšení i ranné období skoro ortodoxního bluegrassu. S každou další kazetou je patrný posun na hranu mezi FC žánry. Na některých koncertech jsou k zaslechnutí i bicí nebo Fender Stratocaster (artrocková pomůcka skupiny Pink Floyd). Vzpomněl jsem si i na vystoupení se saxofonem (ale to jsem už nenašel).
Začal jsem v návalu vášně šťourat ve skříních i v krabicích s fotkama a našel jich taky docela dost. Dokonce i nějaké video záznamy. Navíc mi asi před třemi lety kapelník Bodla odsouhlasil genealogický strom od vzniku kapely (když já tam vstoupil, měla z dnešního pohledu kapela víc než čtvrtinu života za sebou).
Kdyby se na tyto blogové mohly vkládat i hudební záznamy, uvedl bych to všechno tady. V každém případě, až k zveřejňování dojde, napíšu sem odkaz. Jsem zvědavý, kdo z bývalých nebo současných členů bude nesouhlasit, protestovat, v horším případě si na mě počká někde za rohem :-).......

Pro každého začíná jaro jindy

1. dubna 2009 v 13:00 Kosmiší
Je prvního. Prvního dubna, tedy apríla. No, třeba je to normální a jen jsem si toho dnes všiml až dnes, ale nikdo si ze mně zbytečnou srandu neudělal. Pro dnešní den jsem ani já nevymýšlel niějaké psí kusy.
Všiml jsem si, že za posledních deset dní čím dál víc lidí mluví o jaru. Možná to bude tím, že byla po třech letech dopravdy zima a sníh, a tak to vypadalo všechno dlouhé. Jedni o tom, že ještě nepřišlo, druzí, že už je tu dávno, další se oháněli kalendářem, kde je to přesně dané. Škoda, že jsem si některé výroky o tom, pro koho kdy jaro začíná, nezapsal. Opravdu šlo až o zajímavosti. Aby ti, kterým jsem to neřekl a nebo to o mě nevědí: pro mě začíná jaro s první mouchou za okenní tabulí. A dnes ráno, když jsem přišel do práce, uviděl jsem vedle květináče ležet sice mrtvou, ale první mouchu. V noci mě dokonce štípl komár.
Takže jaro, vítej!!!