Říjen 2008

Jak si udělat dobře

22. října 2008 v 11:06 Netřískší
Udělal jsem si strašně dobře. Donedávna jsem používal různé typy "bezdomoveckých" vozítek pro dopravu basového komba z domova do zkušebny. Ke své excentrické radosti jsem kvitoval na usměvavé, překvapené i pohoršené pohledy a reakce lidí, když jsem šel po ulici s podvozkem se sbitými prkny nebo neskami (podle typu konkrétního povozu). Jak vypadalo moje poslední takový čtyřkolý povoz je obrazem zaznamenáno například zde:

ALE!!!
Od minulého týdne, s premiérou jízdy na pondělní Netřískší zkoušku, používám nový, vymakaný, "rudlíkový" a teleskopický vozič komba, který se po složení bez problémů vejde k ostatnímu muzikantkému harampádí do kufru auta. Nezabere místo ani ve vozidlech nekombi Fabia i menších. Proto ho budu na festivaly a kluby, kde se musí parkovat dál od vchodu, budu vozit s sebou. Více o mé nové radosti v obraze:

Bohové mají tmavou pleť

7. října 2008 v 9:36 Kosmiší
Právě jsem si poslechl záznam jednoho z vystoupení PÁNŮ basistů Staleye Clarka, Marcuse Millerse a (mého oblíbence už kvůli stejné výšce) Victora Wootena; tedy tělesa nazvaného SMV. Na to jsem se dočetl, že uvedení pánové koncertují v Praze. Jsou případy kdy mě mrzí, že bydlím v sudetské periferii. Je jím i tento. Zpráva z tisku (http://kultura.idnes.cz/hvezdny-triumvirat-basistu-pro-velky-uspech-pridal-koncert-prp-/hudba.asp?c=A081003_115731_hudba_ob) přišla ke mně až 3. října a to už bylo dost pozdě na to, abych si zařídil volno a jel v pondělí 6. 10. do pražského Lucerna Music Baru.
Kdo chce vědět, o čem píšu, ať se podívá na ukázku jejich produkce například na YouTube:

Je to prostě božské!!!
Klasickému školnímu zvonění odzvonilo

6. října 2008 v 13:56 Vypozorované
Nejprve odkaz na stránky, kde jsem tuhle informaci získal:

Ti se mají, říkám si. Reálně jsem školu dokončil před třemi a půl lety, což není zase tolik, aby mi hlavou při čtení článku o zvuku školního zvonku hlásící neodvratně začátek čtvrtletní práce a nebo radostně oznamující přestávku jasně nezaněl ten tón: Crrr. Kdo ví, má ho teď v hlavě taky.
Ale k zpět. K čemu má dojít:
Klasické zvonění vyšlo z módy a některé školy oznamují začátek a konec vyučování melodiemu, podle vlastního uvážení. Ukázky lze poslechout na výše uvedeném odkazu.