Srpen 2008

Lahev míru

21. srpna 2008 v 11:10 Kosmiší
Stejně jako na jiných festivalech, i na festivalu Zahrada se našinec dostane do situací, které musí zvládnout. Přiznejme si ... často i chce :-)... V tomto článku podávám fotografickou výpověď, že to muzikanti nemají lehké. Jsou kultury, ve kterých odmítneš-li sklenku přátelství (jinde dýmku míru), můžeš se snadno stát člověkem podivným, v některých případech i nepřítelem. Vzhledem k tomu, že razím heslo páně Trávníčkova hrajícím v Třetím princovi: "... královské dělení!", neodolal jsem a okusil. Viz fota:

Bodlí reportáže 2008

21. srpna 2008 v 10:52 Bodlí
No tak to je bomba! Jako polografoman píšu reportáže z hraní skupiny Netřísk a současně i reportáže skupiny Bodlo. Protože přes léto je těžké psát pravidelně (hraní, dovča, sklizeň broskví na zahradě, plovoucí podlaha v bytě, Scrabble, grilování ...), a ještě těžší dohánět to co člověk nestihl přes jaro (o zimě ani nemluvím), napsal jsem pro Bodlo co se dalo a předal svůj výtvor Pištovi prostřednictvím flashky se slovy: Vyhoď všechny nedopsané reportáže, ať nevypadám jak magor. Možná to udělal schválně. Děláváme si navzájem kanadské žertíky. Vypadá to děsivě. Na druhou stranu mě to donutí všechno dopsat v nejbližším termínu. Toť vše, jen se lidem čekajícím na moje názory na společně prožité věci alibisticky omlouvám a v následujícím článku podávám alespoň fotografickou výpověď, že to muzikanti nemají lehké. Jsou kultury, ve kterých odmítneš-li sklenku přátelství (jinde dýmku míru), můžeš se snadno stát nepřítelem.

Kde jsme nehráli

14. srpna 2008 v 14:09 Bodlí
Amatérským kapelám se často stává, že na plakátech mají společný název: "... a další". Někdy se stane, že vypadnou i z programu napsaného na internetu nebo přímo v letáčku.
Málokdy se stává, že je skupina v tiskovinách ohlášena, i když pár týdnů ví, že na určeném místě hrát určitě nebude. To se stalo i Bodlu (viz obrázek). Těchto pár řádek rozhodně nepíšu za nějakým negativním účelem, ale jen jako reakci na spoluobčany mého bydliště a okolních, kteří mě zastavovali a chtěli vysvětlení (nejlépe nějaký zákulisní drb), proč nebudeme na uvedené slavnosti hrát.
Odpovídám: nic jiného za tím není, nevyšlo to datumově. Všichni kapelní zpěváci byli mimo region. Ale kdybyste chtěli abych vám zazpíval já (na vlastní nebezpečí), navrhněte to pořadateli ... :-)

IX. Chodovský poplach - postřehy II.

14. srpna 2008 v 13:15 Habartovský festival
Na konci června jsem zaznamenal postřehy návštěvníků našeho festivalu Chodovský poplach, alias Chodobrnky. Tentokrát jsem dostal fotografie zaznamenávající mou přípravu pro dráhu bezdomovce... až mi to jednou nevyjde. Ve svém hudebním životě často používá speciální nemotorový povoz k přesunu aparatury tam, kde se nedá dojet autem nebo je to vzhledem ke vzdálenosti zbytečné. Abych nemusel zdlouhavě nic vysvětlovat, dodávám fotografický materiál.
V červnu, v době mezi Habartovským festivalem a Chodovským poplachem, jsem se na Vyšehraní viděl s muzikantem Balíkem táhnoucím tašku, jaké používají důchodkyně k nákupu, ale bytelnější. Říkal, že ji koupil v Bauhausu. Líbila se mi. Myslím na to, že ji taky koupím. Ale to budu muset do Prahy, Brna nebo Ostravy - jinde tento obchod pravděpodobně nenajdu...

Čas

7. srpna 2008 v 14:54 Kosmiší
Chtěl jsem původně v titulku napsat: Co vzalo léto? Ale na rekapitulaci letošních prázdninových měsíců je ještě čas. Otázka bude použita později. Co opravdu léto bere, je čas. Zaplať PánBu - v dobrém. Mám v hlavě spoustu věci, které bych mohl veřejnosti sdělit, možná hlavně zasvěceným vysvětlit, ale zatím se nedá nic dělat. Taky v dobrém. Až ohluchnu úplně, nebudu brouzdat po festivalech a budu mít dost prostoru na psaní. Snad si to budu všechno pamatovat. Dnes mě čeká hraní u Krásna (poblíž Horního Slavkova) a zítra v Božičanech. Jsou to taková polooficiální setkání. I proto se na ně těším.
Chtěl jsem hlavně poděkovat všem těm, kteří mi v přechozím víkendu v jednom překrásném přírodním divadle zvedli sebevědomí tim, že mé řádky čtou, a že jsou jim srozumitelné i přes mé některé (pro ostatní) nečitelné odkazy.
Díky, tedy (i za ten rum). Budu se snažit. Nechci to slibovat, chci to udělat.
Kosmiš