Červen 2008

IX. Chodovský poplach - postřehy

25. června 2008 v 13:46 Habartovský festival
Jeden z postřehů Vox Populi chodovských Chodobrnek, festivalu konaného už devátým rokem vždy druhý víkend v červnu. Je třeba si v detailech všimnout zručnosti pořadatelů při upevňování plachet s logy laskavých sponzorů.

České národní finále Porty 2008

25. června 2008 v 11:33 Kosmiší
Je středa, 25.6., čas neurčený, protože bych měl v tuto dobu pracovat na něčem jiném, a nevím také jak dlouho ho budu psát. Jde o Portu. Mění opět a znovu své místo a dokonce (!) i termín pořádání. Ano, historicky byla Porta pořádána (nejčastěji) na začátku prázdnin. Tedy přiznávám, že jsem nezažil její určitě báječné začátky, ale až jako ve své době nepřekonatelně obrovský festival v Plzni, kde bylo více než 20 tisíc návštěvníků. Po krátkém stěhování zakotvila v Jihlavě a letos ji čekají Řevnice. Dle obrázků na Internetu vypadá přírodní divadlo lákavě; uvidíme.
Doba se mění. Z Porty se může stát pohodový soutěžní festival, kdy nebudou muset muzikanti přemýšlet jak přesvědčit dramaturgy obou festivalů (Porta, Zahrada) a sladit tak čas pro pohodový dojet na obě hudební události. Kdyby se mi poštěstilo (opakuji - poštěstilo) a já se dostal na Portu i Zahradu zároveň, nebudu už muset konstruovat náročné logistické operace výše nastíněného přesouvání, násobeného mou působnosti ve dvou kapelách (letos se probojovaly obě na Portu i na Zahradu).
Takže místo najetých cca 170 km tam a to samé zpět, můžu sledovat které kapely vymyslely nové písničky, jakým způsobem se prezentují na pódiu, cvrkot v zákulisí, případně navštívit nějaké místní vlastivědné muzeum.
Resumé (klady a zápory):
+ termín konání festivalu
- velké množství akci v 26.týdnu (a lákavých, ale to se nedá ovlivnit)
+ Řevnice nové místo festivalu blíž ke středu republiky
- asi tam nebude tak hezká klouzačka jako v Jihlavské ZOO
Každopádně se na tento víkend těším.

plakát na Zahradu - Netřísk

25. června 2008 v 10:56 Netřískší
Zahrada (Náměšť na Hané) 3.7.2008 12:00 scéna Zámek
Zahrada (Náměšť na Hané) 3.7.2008 14:00 - boj o Krtečky, Kaplička

plakát na Zahradu - Bodlo

25. června 2008 v 10:52 Bodlí

Zahrada (Náměšť na Hané) 3.7.2008 16:00 scéna Radnice


TAK JO!

24. června 2008 v 13:52 Kosmiší
Já vím, že se to nemá... zvlášť, když "můj milý deníček" skoro neprovozuju... a pak se najednou začnu vytahovat... Ale když mě to nedá...
Mám radost. Několikanásobnou. Neskáču radostí do stropu, jen se zubím od ucha k uchu. Zadařilo se mi v životě muzikantském: obě kapely, ve kterých hraju - letité dravé Bodlo i komorní Netřísk se dostaly, kam to šlo. Vezmu-li to časově:
Notování pod Vyšehradem: Bodlo předávalo putovní harfu - valchu dalšímu finalistovi soutěže. Do tohoto finále se dostal i Netřísk (v celkovém výčtu skončil z původních 36 kapel diváckým hlasováním na 6. místě).
Porta: do Českého národního kola se ze "Západočeských primárek" dostaly obě kapely jako finalisté.
Zahrada: nejen že se Bodlo a Netřísk dostaly do užšího výběru v Konkurzu Zahrady, ale obě skupiny mají svůj půlhodinový prostor i na samotné Zahradě. Netřísk 3.7. přesně v poledne u Kapličky v boji o Krtka, pak ještě ve 14 hodin na Zámku a Bodlo týž den, 3.7. v 16 hodin na Radnici. Týden na to (10.7.) se bude Netřísk prezentovat i na Folkové růži.
Po té pojedu na (předpokládám) zaslouženou dovolenou do Španěl po stopách velikána Antonia Gaudího.
K tomuto výčtu už mi chybí jen kávička. A na tu si právě vařím vodu.

Pálení čarodějnic

12. června 2008 v 21:18 Bodlí
Zapomněl jsem si foťák. Není to nijak zvláštní, ale stává se mi to obvykle na stejném místě. A každý rok si řeknu: příští rok až sem pojedu, budu fotit. Jsou místa, která bych fotil rád, ale asi mi nejsou souzena... pohled na Karlovy Vary ze Sokolského vrchu. branné závody a pod. Nicméně po dlouhé době se mi nějaké fotky z tradičního večera Pálení Čarodějníc do ruky dostaly.
I přesto že na nich nejsou vidět žádné reje masek, ani muzikanti hrající všem k potěše, myslím, že stojí za publikování: