Do Bohnic a ještě dál (?)

5. května 2008 v 14:14 |  Netřískší
Vím, že má povídání nejdou časově úplně po sobě, ale je to i součástí mé chaotické duše, která svůj život usměrňuje neustálým upořádáváním věcí minulých, současných a budoucích a pak, když jí všechny ty zážitky spadnou v hlavě z pomyslného stolu, trpělivě začíná zas, jako Sisyfos a nebo "hrdobec" od Marečka podávajícího pero.
Konkurs Zahrady... Pamatuju doby, kdy jsme jako kapela posílali na uvedenou adresu nahrávky na magenetofonové kazetě a přišlo nám známé: nevyšlo to, děkujeme a doufáme, že jste na nás nezanevřeli... Časem se posílaly písničky a Jupp s kolegy objížděli svá krajská či oblastní konkursní setkání, z nichž vybírali kapely do dramaturgické koncepce se jim hodící, a napsali: Vítáme Vás a nebo známé: nevyšlotoatakdále.
V určitém období se nahrávky neposílaly, organizovala se pouze výběrová kola. A bylo to dobře, protože došlo k velkému zdražení služeb monopolního kolosu zvaného Česká Pošta, vše se pak už řešilo e-mailem. Jednotlivá kola probíhala jako pomyslná krajská v obci, kde byl s to ředitel kulturního stánku je zorganizovat. Pro nás bylo nebližší v Aši (kousek za Chebem), pak jedině na jih do Plzně nebo naopak na sever.
Nastala doba CD, která posíláme, na základě nichž jsme vybíráni nebo neosloveni. Jsme-li osloveni, jedeme na výběrové semifinále na zaškrtnuté místo v předem vyplněném formuláři, tedy do Prahy nebo na Moravu. Vyjíždíme směrem ku Praze bojovat o přízeň v bohnickém divadle Za plotem. Letos jsme se tam dostali s Bodlem i Netřískem. Věty nám adresované Juppem v Zimní zahradě divadla nebyly ani trochu záporné. Uvidíme, jestli se účast v Náměšti stane skutečnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama