Duben 2008

Primární a oblastní kola Západočeské Porty

30. dubna 2008 v 14:03 Bodlí
Změny týkající se Porty opravdu proběhly. Přiznávám, že jsem si na sklonku loňského roku nemyslel, že by to mohlo dopadnou podle naznačených plánů organizátorů portovního kolosu. Začali správně: České národní finále se pořádá v jiný termín (víkend před Juppovo Zahradou). Dále se změnilo místo finále z Jihlavy do Řevnic u Prahy - což mě jako "skoroJihlaváka" mrzí, ale jistě to má své opodstatnění, jde například množství návštěvníků. Změnil se i termín mezinárodního finále Porty v Ústí nad Labem na 17.-19.července. Co mě hodně pobavilo, změnily se i názvy kol, z nichž se dá postoupit až na post nejvyšší: dřívější Oblastní kolo se v současnosti jmenuje Primární a má podle počtu přihlášených kapel ještě předkola. Někdejší Krajské kolo je dnes zváno Oblastní finále a také České primární kolo. Neva, i v názvech je třeba občas měnit. Pokud jsem něco uvedl špatně, opravte mě, jsem taky jen obyčejný pisálek.
K Portě, tedy její Primárnímu a Oblastnímu kolu: přiznávám, že jsem si necelých čtrnáct dnů před Portovním kláním v Březové u Sokolova pustil furiantsky "hubu na špacír" a na pražskou e-mailovou výzvu ("...tak taky vyhrajte, ať si můžeme dát v Řevnicích panáka...") reagoval s výrazem sebejistého hráče pokru. S blížícím se termínem soutěže mi ale svědomí trnulo a když jsem při vstupu do předsálí na vývěsce vystupujících souborů četl, kdo že to všechno dnes bude, zamrazilo mě. Od neznámých partiček, které by mohly ohrozit postup Netřísku do Západočeského oblastního kola, po známé firmy, které v minulosti už bodovaly, a jsou tedy s to trumfnout i Bodlí postup do Řevnic. Tak a je to tady, řekl jsem si a v duchu už si připravoval nějakou solidní věrohodnou výmluvu, proč budu víkend v době konání Porty trávit na (své, ne Juppovo) zahradě sekáním trávy a grilováním s degustací Cabernetu Chiraz Chilské výroby.
Dopadlo to tak, jak dopadlo, musím uznat, že většina kapel mě mile překvapila, tedy i bavila. Některé jsem bohužel nestíhal z důvodu stmelování s Bodlem nebo Netřískem či doplňování kofeinu do krevního oběhu. Více už v reportážích na stránkách Bodla nebo Netřísku.
Panáka si v Řevnicích dám a hned dvakrát. Postupujícími se totiž stali Strašlivá podívaná, Bodlo a Netřísk (který zároveň vyhrál Západočeskou autorskou soutěž a jde rovnou i do finále v Ústí n.L.)
Kosmiš

Jak to je s některými blogery

30. dubna 2008 v 13:25 Kosmiší
Největší neštěstí je mít relativně dost času. Dokud jsem chodil do práce, odpoledne na zkoušku s kapelou a po nocích usínal u sklenky vína nad vysokoškolskýma skriptama, stíhal jsem včechno. Například navíc organizovat festival Chodovský poplach a klubová celovečerní hraní s kapelami spřízněnými ve sdružení Folkotoč.
Školu jsem vyměnil za hraní v jiné skupině (Netřísk), což možná bylo užitečnější nejen pro mne ale i pro pány profesory :-D. Získal jsem najednou spoustu času. S časem je to ale u mne jako s penězi: čím víc jich mám, tím víc mi jich chybí. Už z toho důvodu na mém blogu článků nepřibývalo. Nebudu se kát, že se zlepším, to prostě buď půjde nebo ne. Jedním z hlavních důvodů je relativně větší dostatek času. Pokaždé jsem si říkal: Eh, blog je na internetu, tam se můžu připojit, až přijdu z práce domů, nebo kdekoli jinde, až tam budu mít chvilku čas. A bylo to, takže tak...
Aby se mi náhodou nestalo, že jsem nenapsal o čem jsem chtěl, tento text zveřejním a ihned píšu další článek.
Kosmiš