Říjen 2007

Bodlo a Yburan (divadlo D3)

22. října 2007 v 14:52 Bodlí
Jak to letí.... ! Loni 17. září 2006 ve tři hodiny uvedlo karlovarské divadelní studio D3 v divadle Husovka pohádku Jak se Yburan nudil. Scénář a režii spáchala herečka téhož divadelního souboru Mirka Exnerová. Část Bodla (tři pětiny) natočilo k pohádce hudbu natočilo divadelního skladatele Petra Richtra. Premiéry se Bodlo zúčastnilo živě. Při ostatních vystoupení bylo použito CD.
Tuto neděli (28.10.) bude pohádka hrána naposledy. Chybět na ní samozřejmě nebude ani Bodlo. Po derniéře se pořádá "rozlučkový pietní akt" pohádky ve stejné hospůdce jako po premiéře. Vyvedou-li se nějaké pěkné zákulisní fotky, budou zařazeny do fotogalerie na bodlích stránkách.

Chodovský poplach 2008 - vyjádření MěÚ Chodov

19. října 2007 v 14:52 Habartovský festival
Ve středu 17. října jsem se zúčastnil jednání "Výboru pro volný čas" v zasedací místnosti Městského úřadu v Chodově. Jediným tématem této schůzky bylo sezvání tří osob pořádajících během roku ve městě folkové přehlídky. Protože jsem už před půl rokem dostal na stůl článek z MF Dnes, věděl jsem do čehu jdu. Viz vložený výstřižek:
Zmiňované tři hudební akce se jmenují Chodovský poplach, Smolnický expres a Jarní Dostavník. Bylo nám naznačeno, že pro město by bylo nejvýhodnější, aby se všechny tři akce spojily do jedné. Město se prý tak víc zviditelní.
Myslím si:
- že spojením tři hudebních přehlídek do jedné město nezviditelní svůj vstřícný přístup k hudbě; na první pohled pro nezasvěceného to bude vypadat, že se ve městě nic neděje, že nemá nikdo o pořádání nějaké hudební akce zájem - žádný organizátor dechovky nebo rockové muziky se loni, pokud vím, nepřihlásil.
- stane se podobné i skautům nebo sportovcům, že bude vybrána jen jedna akce protože se jedná o stejný "žánr"?
- argument "folková muzika patří spíše za město, ne přímo do lesa, ale mimo město" mi přijde scestný. Zástupci města před lety oznámili, že pokud se bude folková přehlídka konat v lese, nemůže se na ni vztahovat dotace města, protože je pořádána mimo region.
Všichni tři pořádající festivaly tohoto žánru jsme si domluvili schůzku na 31. října. Bude těžké obhajovat vlastní koncepci a shodnout se už v základních čtyřech bodech - místo konaní, datum konaní, účinkující a doprovodné akce. Jsem zvědav.

Mezi námi kutily

17. října 2007 v 14:17 Vypozorované
Musím přiznat, že ani já nejsem domácí kutil. Nepopírám, že umím vyměnit těsnění v baterii na vodu, zásuvku taky, i poličku jsem vyrobil. Ale těšit se domů z práce, až dnes vyrobím nový neotřelý fígl, a můžu se s tím ukazovat návštěvám, to se asi nezadaří. Ale chápu to. Mě zase udělá radost, když si dám po práci "dvacet" a můžu se kulturně vyžívat. Třeba soupeřením s nechutným zvukem metronomu.
Moc bych odbíhal. Mám kamarády kutily i kamarády, kteří radši vychodili tři vysoké aby si schopnosti jiných mohli koupit. Jsem někde uprostřed: moc nenakupuju a v případě nouze šroubuju a vrtám. A mám při tom všem neskutečné štěstí, že moje řídké výlety do kutilských světů mi nekončily mrzačením těla. Už druhý týden nemáme zkoušku. Jeden člen Bodla si udělal "bebínko". Slíbil jsem mu ale, že ho nebudu identifikovat. Takže zveřejňuji jen konkrétní část jeho těla:
......................... když vloženou do svého fotku sleduju, napadá mě, že nejsou až tak moc vidět detaily, jako maso vytlačující nehet vertikálním směrem, zaschlé výrony krve i samotné třepení nehtu po střetnutí s kutilským nářadím.
Co by našinec kumštýř neudělal pro své zviditelnění. Tak ať se hojí ... :-)

Přiznávám - bohužel to nejsem, já

17. října 2007 v 14:01 Vypozorované

Miss Hadašová: Zklamala tátu!

Dlouho budila dojem naivní krásky. Teď ale Česká miss všem ukázala dlouhý nos a odletěla s milencem do světa.
Středa 17.10. 2007, 08:00
Česká miss Lucie Hadašová (21) se pěkně vybarvila! Skoro půl roku randí s boháčem Radkem Exnerem (28), kvůli kterému se vykašlala i na vlastní rodinu. Dlouho to vypadalo, že nástrahy modelingové branže bude muset tahle blonďatá kráska zvládat sama. "Svého přítele si musím vážit. Nechci být jenom něčí ozdobou," opakovala stále.
A při představě, že skončí jako milenka bohatého podnikatele, kroutila nevěřícně hlavou. Nakonec si však i ona, zřejmě po vzoru zkušenějších kolegyň, začala s movitým mladíkem. Radek Exner, který pracuje v rodinném autosalonu, totiž nouzí rozhodně netrpí.
Hadašová samozřejmě odmítá podezření, že by hlavním motorem jejich vztahu byly peníze. "Radek má skvělý smysl pro humor. A má nadhled," pochvaluje si misska. Možná i proto svého milovaného Lucie vzala na exotickou dovolenou kolem světa, kde neminou Nový Zéland, Fidži nebo jihovýchodní Asii. Na tom by nebylo nic špatného. Kdyby ovšem před časem nevytrubovala do světa, že s sebou vezme tatínka Pavla. Coby uznávaný přírodovědec a odborník na lesní porosty se už moc těšil třeba na Jižní Ameriku nebo divoké kanadské hvozdy. Jenže kvůli nové lásce své dcery se podívá tak maximálně na Šumavu.
"Radek zcestoval kus světa a perfektně se domluví anglicky," rozplývala se Hadašová, když tlačila kufry na ruzyňské letiště. Slib otci jako by nikdy neexistoval. Láska je ale mocná čarodějka. Po boku fešného podnikatele na svůj přešlap Lucie rychle zapomene. Stejně jako na to, jak ji někteří zlí jazykové dávali dohromady s Jaroslavem Bednářem (30). "Nic spolu nemáme, co to je za hloupost?!" bránil se dotčený hokejista. Faktem je, že toho by jeho přítelkyně zpěvačka Helena Zeťová (26) pěkně hnala, kdyby zjistila, že táhne na cizí branku. Naštěstí žádnou nevěru svého miláčka řešit nemusí, protože Bednář se s misskou Hadašovou setkal opravdu jen kvůli práci.

Pozvánka na statek Bernard

1. října 2007 v 14:53 Netřískší
Muzikanti se nezviditelňují jen na festivalech a v klubech, ale objevují se i na akcích více či méně obvyklých, ať ve formě kulturní vložky tanečních a recitačních soutěží, na plesech, nebo podnikových nebo sponzorských akcích.
Netřísku i Bodlu se stává také, že se objeví na večírcích nebo počinech té či oné organizace. Například tuto sobotu odpoledne (6. října) budou obě kapely hrát na statku Bernard v Královském Poříčí na oslavách 100. výročí skautingu. Významným počinem tohoto odpoledne bude i to, že výtěžek ze vstupného bude věnován na humanitární sbírku "Postavme školu v Africe". Jestli přijde tolik lidí na to, aby se ze získaných peněz po zaplacení různých administrativních poplatků, poštovného a převodu na stále klesající dolarovou měnu podařilo postavit alespoň obvodové stěny, nedokážu posoudit. Možná se vyberou koruny získané ze všech oslav této organizace z celé republiky...
Každopádně jsem pro. A pro kromě Netřísku a Bodla jsou i ZNN, BG4 a loketští Roháči. Přijďte i vy!!!