Září 2007

Porta v Ústí n.L. - internetové hlasování

21. září 2007 v 14:44 Bodlí
Mezinárodní kolo Porty v Ústí nad Labem jsem si užil. Po svém. Napsal jsem o tom dost na bodlích stránkách, takže se o tomhle víkendu nemusím ani nijak rozepisovat. Potkal jsem pár dobrých známých na které jsem se těšil. Rozjímal v jedné z městských kaváren, na něco přišel, cosi zatratil a něco utratil. Pár poznámek bych spíš věnoval internetové anketě "O písničku svého srdce", která v rámci Porty probíhala. Hodně jsem se v této věci marketingově angažoval. Telefonoval, e-mailoval, uveřejňoval na tomto blogu, měli jsme to i na kapelních stránkách. Hlasování jsme vyhráli. Co z toho všeho vyplývá. Poznal jsem, že máme neskutečné množství přátel, známých a příznivců. Chodily mi denně e-maily a SMS ohlašující, že dotyční volili bodlí písničku. Ozývali se mi lidičky, které jsem už léta neviděl a neslyšel. Potkávali mě v našem městě na ulici a dávali se se mnou do řeči. Mám neskutečně příjemný pocit ze situace, že na mě myslí i lidé s kterýma se nevídám denodenně. Díky za vaše zastavení uprostřed životního kolotoče a za vaše nehrané úsměvy. Tolik osobního vyznání. Abych situaci vrátil do reality, ocituji článek z portovních webových stránek:
Vítěze ePorty vyhlašuje admin webu
Bodlo (3905 "hlasů")
Cenu si vítězové mohou převzít u administrátora webu - je jí nová myš a je určena fanouškovi, který věnoval hlasování spoustu času a fyzických sil a svou předchozí myš musel opakovaným klikáním úplně zničit...:-)
Mám ale nejistý pocit, že se ústřední hlasující osoba o novou myš nikdy nepřihlásí....

Histerie? Davová psychóza? Hlavně velký dík!!!

7. září 2007 v 14:41 Bodlí
Je zajímavé sledovat, jaká se to rozpoutala honička v hlasování e-porty na stránkách www.porta-festival.cz . Trochu mi to připomíná dostihy, kdy sobecky "bičujeme" své fanoušky, bratry, sestry, dědy, tety i ostatní příbuzné, známé i neznámé. Kdy jako spam bičujeme všechna naše e-mailové kontakty. Kdy geometricky zvyšujeme sledovanost stránek Porty a vysedáváme sami u počítače, protože víme, že každý den můžeme vložit jeden hlas. Jsme na ICQ a "skajpujeme", děkujeme, znovu posíláme prosby, a zase děkujeme... Možná už jde jen o furiantství, možná o větší kontakt s lidmi s kapelou spřízněnými, snad o cokoli dalšího...
Každopádně: ať už hlasování dopadne jakkoli, moc a moc DĚKUJEME za Vaši podporu. Za Vaše hlasy, za Vaše e-maily ujišťující, že Váš hlas byl dán právě nám, za to že mě zastavujete na ulici a společně se stavujeme dávnou hru zvanou "letadlo", s tím rozdílem, že nemusíme nic zaplatit.
Vaše hlasy jsou totoiž nezaplatitelné!!!
Dík
Kosmiš

e-porta !!!!

5. září 2007 v 14:07 Bodlí
Po původním pomalém stoupání v internetovém hlasování portovní ankety, kdy jsme se dostali na krásné 1. místo, nastalo peklo a všechny kapely se dovolávají svých fanoušků. Takže:
VÁM VŠEM:
Mám jednu speciální prosbu. Ve skupině Bodlo, kde se snažím ukájet své hudební potřeby, vznikla píseň, která je nominována mezi cca deseti dalšími na vítězství v anketě Porta 2007. Zatím si vedeme dobře, ale i přes to vás prosím, dejte nám svůj hlas. Pořadí se stále mění. Hlasování probíhá na internetových stránkách
http://www.porta-festival.cz/index.php . Pole s anketou se nachází vpravo dole. Někteří z vás již hlasovali, za což děkuji převelice, stejně jako těm, kteří ještě zahlasují. Z jednoho počítače, resp. profilu, lze hlasovat 1x za 24 hodin a je jen na vás, kolikrát nás svým kliknutím posunete výše. Pokud tuto zprávu předáte dál, budeme rádi.
Nezapomeňte:
Moc, moc, moc dííík. Radek, Slávek, Pišta, Zdeněk a Olda.

Jak vlastně vznikl festival Folkomín

4. září 2007 v 13:43 Kosmiší
Drahnou řádku let pracuju kousek od převysokého komínu. Shodou náhod je možné zjistit kolik metrů měří nejvyšší člen Bodla vydělením výšky komínu číslem sto a naopak. Důvtipnější čtenáři tuto velikost vytuší, když prozradím, že se toto číslo rovná
± 1 + (1/0,005) + (0,52 *4) + √9
Ostatním, jsouc matematicky na tom stejně jako já, můžu prozradit, že se jedná o číslo dvě stě pět. Znaménko plus mínus jsem udal z důvodů, že nevím, jestli se náhodou vršek komínu neodrolil, pak jestli si Pišta nenačesal víc vlasy.
Jeden čas jsem měl ke zmiňovanému komínu blíž, ne duševně ale fyzicky. Pracoval jsem tehdy v oboru energetiky. Dokonce jsem se jednou v rámci jakési revize vetřel mezi skupinu uskutečňující prohlídku zařízení zevnitř. Vešli jsme do přízemí a mě napadlo přesvědčit ostatní, abychom si zazpívali kousek nějaké všem známé melodie. Zpočátku protestovali. Ale následovně jsme zapěli nějakou lidovou skladbu.
Nastal čas, abych vám vysvětlil mé myšlenkové pochody: lidová píseň se anglicky řekne folk song. Protože jsme zpívali lidové, tedy folkové písničky. Vznikl tak prapůvodní hudební Folkomín, jež byl jako regulerní přenesen do hlavního města naší republiky, kde se pořádá dodnes.
Na Folkomínu budu hrát letos i já. Všichni, kdo tyto řádky čtete ať pravidelně nebo občasně, a budete mít tuto sobotu (8.září) volno, stavte se v pražském Toulcově dvoře, bude tam určitě krásně (více na http://www.folkomin.cz/).

Piešťanský festival

3. září 2007 v 14:10 Bodlí
Za oknem už přes hodinu nepřetržitě prší. Je to škoda. Sice začal nový školní rok, ale nemělo by to znamenat, že už je po všem. Je třeba aby ještě trochu svítilo a hřálo. Celé dnešní dopoledne se mračilo, takže bylo možné déšť očekávat. Horší je, kdy je našinec na déšť psychicky nepřipraven. Jestli už k oněm kapkám dojde, je moc příjemné, když spustí v pravý čas. To se stalo i nám.
Po létech hrálo Bodlo v zahraničí... Předtím to bylo v devadesátých letech v německém Ambergu na jakýchsi pivních slavnostech. I loni byl na spadnutí zájezd do ciziny, do polského Krakowa. Jenže tam byli nějak překvapeni našimi požadavky na ubytování a příspěvek na dvakrát přibližně šestset osmdesát kilometrů. Z toho sešlo. Domluvili si nějakou ostravskou kapelu, která je (logicky) vyšla levněji.
Předešlý, poslední prázdninový víkend jsme strávili ve slovenských Piešťanech na festivalu Country Lodenica. O pár hodin jsme se minuli s našimi známými, skupinou Divozel, kteří z Lodenice mířili do Mohelnice, tedy do Česka. Trochu jsme měli obavy, jak přijmou prapodivný bodlí styl. Po našem čtyřicetiminutovém setu bylo jasné, že že vše dopadlo dobře. Slejvák (a pořádný) spustil až těsně po našem vystoupení. Sice se posluchači rozprchli do všech stran a tak jsme neprodali ani jedno CD, ale předběžně jsme se domluvili s hlavním dramaturgem na příští rok.... :-)