Červen 2007

Almanach 2006-2007

29. června 2007 v 9:02 | Pepinka z třetí třídy |  Kosmiší
Dostal se mi do ruky Almanach vytvořený z prací třeťáčků jedné Sokolovské školy. Na jednadvaceti stranách bylo tolik nápadů v dětských mikropovídkách a minipohádkách, že jsem kolikrát žasl. Měl jsem sto chutí celý výtisk přepsat sem do blogu. Vybral jsem nakonec jeden text, kde je jasně vidět smysl pro zkratku a situační humor.
U DOKTORA
Starý pán byl u lékaře a poprosil ho o jednu prosbu: "Prosím, pane doktore, aby to nebolelo! Děkuji!"
A pan doktor mu dal injekci.
"Jau! Já jsem vás poprosil, aby to moc nebolelo!"
"Už vás to nebolí?" "Ne."
"Naschle, pane."

Jára da Muzikant - příklady táhnou

28. června 2007 v 11:36 Kosmiší
Měl rád hospodu, ale nesnášel, když mu tam chodili lidi. Proto ji vybudoval na mýtině uprostřed hlubokého lesa. Tolik k Járovi da Cimrmanovi. Příklady táhnou. V jedné středočeské skupině existuje muzikant, který rád hraje. A dobře. Zpívá. Slušně. Dělá zajímavé texty i muziku... Jen nechce moc vystupovat i přesto, že ho to zjevně na pódiu baví. Myslel jsem si, že to není tak úplně normální. Chci přece hrát, pinožím se na regionálních hudebních akcích, krajských akcích, přespolních akcích, tlačím se nahoru, dopředu, největší a nejprestižnější festivaly beru do budoucna jako odrazový můstek a najednou mi kolega řekne: Stop! To je moc! Chci taky žít.... Hm.... jasně. Nebudu se vymlouvat na to, že jsem nebyl důrazný v prezentaci svých plánů v okruhu nejbližším, v tomto případě v kapelách, kde hraju (BODLO, NETŘÍSK). Prostě toho chci asi od ostatních víc než mi chtějí nebo spíš můžou nabídnout.
Někdy jde ale člověk po smyslu činů ze špatného úhlu a zapomíná na to, že život je možná jen jeden, a tak se dotyčný baví i jinou činností: od sbírání známek, přes hašení hořících domů, po provozování sdružení zabývajících se životem v přírodě a jejich ochranou...
Že bych se pustil do nějakého dalšího projektu?

Zahrada 2007

28. června 2007 v 11:24 Bodlí
Takže: Bodlo na Zahradu jede. Je to všechno dost na rychlo, abych stačil události strávit a napsat něco smysluplného. Jen je potřeba tuto skutečnost oznámit všem, kteří by to rádi věděli. Dokonce budeme spolu s některými dalšími kapelami rýpat do Náměšťské půdy a lovit pomocí hlasování návštěvníků festivalu Krtky. Tak úplně se nebojím, že bychom nějakého takového živočicha vyrýpli, páč bude s námi soupeřit hodně dalších a dost dobrých kapel (alespoň podle mého názoru). Zkrátka je to tady a můžu vykřiknout: HURRRÁ!!!

Absolutní labůžo

21. června 2007 v 9:52 Habartovský festival
Pro dnešní titulek jsem použil slova z jedné anektody, kde je slon naprosto spokojen, protože mu tělem, které si absolutně spojil svým chobotem s hýžděmi, probíhal mravenec. Uspokojený slon vykřikoval: Nekonečné labůžo! Ten vtip je trochu vulgárnější, takže ho tady nebudu citovat doslovně. Jen jsem chtěl naznačit, že mám poslední dny stejný pocit.
Hudební labůžo. Ve třech kapelách ze šesti na vlastním festivalu možná vypadá jako úchylka, ale mě to hraní opravdu uspokojuje. Hrál jsem každý dvě hodiny, pokaždé v jiném seskupení, různě duševně pojatých písničkách (18:00 - Netřísk; 20:00 - Hluboké nedorozumění; 22:15 - Bodlo). Chtělo by se mi toho zveřejnit víc, ale musel bych na tenhle článek dát V.I.P. heslo, protože bych se nespíš až moc otevřel. Uspokojte se tedy pohledem na můj nejobvyklejší "výraz dne", potažmo i víkendu:
http://st.blog.cz/k/kosmis.blog.cz/obrazky/13450332.jpg

Tisková přesmyčka - CHP 2007

12. června 2007 v 13:33 Habartovský festival
Bylo devět dní před zahájením 8. ročníku Chodovského poplachu 2007. Péče o tisk a distribuci plakátů přes příslušné agentury pracující ve větších městech byla svěřena zaměstnancům KaSSu, konkrétně panu řediteli Hanáčkovi, protože se mu to už sedmkrát za sebou bez problémů podařilo. Ve čtvrtek, těsně před odjezdem do P-klubu v Trojické v Praze, jsem vběhl k němu do kanceláře, a tam převzal dvacet nebo třicet plakátů. Jeden z nich jsem předal večer moderátorovi finále Notování pod Vyšehradem, aby mohl o této akci informovat obecenstvo. Úkol splnil bezchybně. Jen místo skupiny Netřísk řekl: Nestřík. Smáli jsme se pod pódiem a říkali si, že jde o velmi vtipnou přesmyčku. Úsměv mi ztuhl až když jsem zjistil, že na plakátech je název skupiny opravdu uveden jako Nestřík. V tu chvíli jsem viděl Chodov a okolí, jak kroutí hlavou nad zkomolením názvu skupiny, ve které sám hraju. Členům kapely jsem to oznámil o pár dní později při hraní ve Velichově. No, rozchodili to.

Vyhráli jsme Notování pod Vyšehradem

8. června 2007 v 11:22 Bodlí
Huráááá ! Chtělo by se křičet: Hurááá ! Bodlo vyhrálo notování! Ano, mám nesmírnou radost pro vítězství v klubové soutěži Notování pod Vyšehradem. Bylo to opravdu těsné. Nepamatuju si už přesně, jaký to byl souboj v loňském finále, ale myslím, že tam byly síly stejně vyrovnané jako letos. Finále tohoto ročníku pro mě bylo o to víc stresující, že většina účinkujících mě byla známá. Bedlivě jsem poslouchal a s každou další písničkou každého interpreta jsem propadal pocitu, že být šestí z třiceti šesti je dost pěkné. Ale dost plků. Chtěl jsem hlavně napsat, že je strašně super zvítězit... ale tím člověk přichází o příští setkávání v tomto klubu v Trojické. Určitě by mi chyběli všichni organizátoři, porotci, zvukaři, kapely a pan barman, jež nás tak svědomitě celé ty dva ročníky obsluhoval. Ještě že hraju v Netřísku. Můžu si užívat exhibicionismu i lehkého mrazení. Jsem soutěživý typ :-)

Budoucnost Chodovského poplachu

6. června 2007 v 14:52 Habartovský festival
Vzhledem k tomu, že dotace na konání festivalů jsou čím dál menší, tak následující ročníky Chodovského Poplachu budeme pořádat nejspíš na tomto pojízdném zařízení. Celý festival se bude realizovat pomocí dvou automobilů (viz obrázek v sekci Galerie - 8.Chodovský poplach). Na jednom bude hrát skupina, na druhém bude zřízeno pódium. Zbytek posluchačů si přinese vlastní křesílka a sedátka, která mají stejně zaprášená na balkónech.