Poznámky - Chodovský poplach

29. května 2007 v 12:37 |  Habartovský festival
Tak... a všichni sponzoři, kteří mi něco peněz slíbili, jsou vyřešeni. Jsem rád, že dal každý jako loni, jsem nadšený, že přibyla i další organizace, která věří, že to moje bláhové počínání má smysl. Drobnost, kterou musím uvést, je ta, že ač cenová hladina nezadržitelně stoupá, peněz mi věnovaných na můj den H dostávám méně. Často se setkávám s názory, že nemá cenu plácat svůj čas organizováním hudebního podkladu pro stánkové opilce, že chodí málo lidí, že se jedná o hromadu peněz, která by šla využít smysluplněji. Co asi žene člověka, že si dá tu práci dělat něco jiného než "papat a kakat", tedy konzumovat? Jaké pudy se musí probudit ve výbojích mozkových buněk?
Čistě prakticky: na začátku byl pokus. Městský úřad vyhlásil Chodovským zpravodajem, že si udělá čárku za podporu kultury a je tedy možné přihlásit se do výběrového řízení se svým projektem a žádat o grant. K tomu jsem získal sponzorskými smlouvami a smlouvami o propagaci ještě nějakou částku a všechno mohlo začít. Letos už to bude po osmé.(http://www.bodlo.cz/bodlo/chodobrnky/index.htm) Nějaké zkušenosti jsem získal, některé mě ještě nestačily doběhnout. Posluchačů, nebo lidí kteří se zastaví na hodinku na cestě z nákupu, mívám stabilně kolem 400-500. Na lavičky před pódiem se jich vejde cca 280, takže se celkový počet dobře odhaduje. Stánky jsou situované tak daleko, aby jakýkoli hlasitější hovor nemohl kohokoli v hledišti rušit. To by byla odpověď pro pochybovače existence Chodovského poplachu.
I přesto, že jsem léta dělal atletiku, myslím, že městské i podnikové peníze by neměly jít jen na podporu rozvoje sportovců a úpravy stadionů. Kdo si vůbec všiml agónie klubu Paderewski, kde se mimo jiné za podpory milého a ochotného personálu pořádaly Folkotočové večírky (http://www.folktime.cz/folkotoc/)?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama