Květen 2007

Bodlí aktivity I.

31. května 2007 v 14:27 Bodlí
No, protože jsem člověk roztržitej, psal jsem a psal a nový článek neuložil. Takže to píšu znova. Teď ani nevím, kde jsem začal ani kde přestal. Nicméně jde o aktivity Bodla, o kterých se často dozvídám zprostředkovaně. Nelze je vypsat najednou. Je důležité přiložit fotografii jako důkaz. Internet je téměř všemocný a plný informací. Dnešní činností, kterou bych chtěl popsat, je výroba auta. Samozřejmostí našich výrobků a služeb je i název shodný s jménem skupiny. V tomto případě se jedná o spolupráci s firmou Fiat, která nutně potřebovala svýšit odbyt, dohodli jsme se na spojení názvu vozidla Fiat-Bodlo. Aby bylo vidět, že nekecám, přikládám odkaz na internetovou stránku (http://miryauta.blog.cz/0703/fiat-bodlo) a jako upoutávku fotografie - jsou ve fotogalerii. Případní zájemci o nákup vozidla nechť se hlásí za pódiem vždy po vystoupení skupiny.


8. Chodovský poplach bude 16.6.2007

29. května 2007 v 12:49 Habartovský festival
Těm, kteří se chtějí na Chodovský poplach podívat (vstup je zdarma), nabízím orientační mapy. Jsou ve Fotogalerii s podrobným vyznačením souřadnic, vzdálenosti a čase.

Poznámky - Chodovský poplach

29. května 2007 v 12:37 Habartovský festival
Tak... a všichni sponzoři, kteří mi něco peněz slíbili, jsou vyřešeni. Jsem rád, že dal každý jako loni, jsem nadšený, že přibyla i další organizace, která věří, že to moje bláhové počínání má smysl. Drobnost, kterou musím uvést, je ta, že ač cenová hladina nezadržitelně stoupá, peněz mi věnovaných na můj den H dostávám méně. Často se setkávám s názory, že nemá cenu plácat svůj čas organizováním hudebního podkladu pro stánkové opilce, že chodí málo lidí, že se jedná o hromadu peněz, která by šla využít smysluplněji. Co asi žene člověka, že si dá tu práci dělat něco jiného než "papat a kakat", tedy konzumovat? Jaké pudy se musí probudit ve výbojích mozkových buněk?
Čistě prakticky: na začátku byl pokus. Městský úřad vyhlásil Chodovským zpravodajem, že si udělá čárku za podporu kultury a je tedy možné přihlásit se do výběrového řízení se svým projektem a žádat o grant. K tomu jsem získal sponzorskými smlouvami a smlouvami o propagaci ještě nějakou částku a všechno mohlo začít. Letos už to bude po osmé.(http://www.bodlo.cz/bodlo/chodobrnky/index.htm) Nějaké zkušenosti jsem získal, některé mě ještě nestačily doběhnout. Posluchačů, nebo lidí kteří se zastaví na hodinku na cestě z nákupu, mívám stabilně kolem 400-500. Na lavičky před pódiem se jich vejde cca 280, takže se celkový počet dobře odhaduje. Stánky jsou situované tak daleko, aby jakýkoli hlasitější hovor nemohl kohokoli v hledišti rušit. To by byla odpověď pro pochybovače existence Chodovského poplachu.
I přesto, že jsem léta dělal atletiku, myslím, že městské i podnikové peníze by neměly jít jen na podporu rozvoje sportovců a úpravy stadionů. Kdo si vůbec všiml agónie klubu Paderewski, kde se mimo jiné za podpory milého a ochotného personálu pořádaly Folkotočové večírky (http://www.folktime.cz/folkotoc/)?

Od nového vzhledu Webů k chandře

25. května 2007 v 14:22 Kosmiší
No, tak máme nový design své webové prezentace, svých stránek, na nichž by se měl skoro každý dozvědět, to co by chtěl (www.bodlo.cz). Byl to trošku porod, protože co člen kapely, to jiný názor. Tolik humbuku jste neslyšeli. Ale to je v pořádku. Dokud se všechno tiše obcházelo, neměnilo se nic. A přitom každý den probíhají změny, v současném světě jde spíš ve změnovou turbulenci. I v mém životě. Nebudu tady na sebe prozrazovat víc než je nutné. Ti co vědí, ti vědí. Kdo si nevšímá, jeho starost přichází o hodně. Třeba o moje občasné chandry. Mám je krátkodobé. Trvají pár sekund. Je-li jich ale za minutu šedesát, je toho pak moc. Druhý web, který bych rád měl v pořádku, tedy alespoň z hlediska informací, je prezentance té druhé grupy, se kterou trávím čas (www.netriskchodov.cz). I z toho důvodu jsem nemohl své grafomanské úchylky přenášet přes klávesnici na svůj blog - tvořil jsem stránky Netřísku. Takže odedneška to snad bude lepší. Jen budu vynechávat víkendy, páč často hraju. Když ne s Bodlem nebo Netřískem, tak strašně rád s jinými lidmi: Péťou, Ládíkem, Elinou, Vladimírkem, Honzíkem a ještě dvěma človíčky, ale Ti mě u rumu ukecali, ať o nich "probohanikdynepíšu".