Z jednoho nejmenovaného festivalu

31. března 2007 v 12:46 | 15.9.2005 |  Bodlí
Celý víkend mělo pršet. V pátek v osm večer jsem ale ještě seděl v altánu, popíjel víno a hrál Scrabble a bylo krásně. V sobotu dopoledne jsem si přebrnkal repertoár na odpolední hraní a protože se mělo hrát tři čtvrtě hodiny, docela jsem se těšil. Bylo teplo a polojasno….
O půl druhé, kdy jsem jako řidič začal objíždět ostatní členy kapely a nakládat je i jejich nástroje do auta, poprvé zahřmělo. Na benzínce mi sdělili, že moje platební karta není schopná zaplatit pohonné hmoty. Už se mi to v minulosti stalo, a tak jsem vyklepal peněženku jako porcelánové prasátko s tím, že zaplacený obnos vyberu v nejbližším bankomatu. Naložil jsem kapelní posádku a cestou se jal vybírat peníze. Bohužel nikomu z nás nebylo dopřáno získat peníze tímhle způsobem. Ve všech případech bankomatů různých bank nám jen zdvořile naznačily, že naše konta obsahují 0,00 Kč a tedy nelze požadované částky obdržet. Sečetli jsme hotovost a dostali se k částce blížící se něco ke dvě stě korunám pro čtyři lidi.
V průtrži mračen jsme šedesáti až sedmdesátikilometrovou rychlostí ujížděli k cíli dle mapky ze zvacího dopisu dramaturgyně festivalu. Nebyly na ní všechny obce, takže nebyl problém pár kilometrů zabloudit a trochu hledat. Pomohli nám až cesťáci odklízející spadané větve na vozovku. Už jen pršelo, čímž se nám zvedala nálada umocňovaná nadějí, že jeden z členů skupiny přijíždí na hraní sólo z opačné části republiky. Nakonec jsme přece jen vesnici kolem páté odpolední našli…
Pršelo. Šéfka a dramaturgyně nás s úsměvem pozdravila a ihned nás obohatila důležitými informacemi: 1. není mokrá varianta, hraje se jen venku; 2. na dveřích hospody bylo napsáno, že je vstup jen pro muzikanty (ale pro déšť toto pravidlo neplatilo); 3. hraje se jen do osmi, protože v zahrádce před hospodou není dostatečné světlo; 4.honoráře neexistují, příspěvky na benzín se nedávají, ale můžeme v hospodě v patře bez problémů a jako muzikanti zadarmo přespat. S dvěmi stovkami na večer pro čtyři lidi nebyla informace nijak závažná. Pršelo. Přijel chybějící člen kapely. Zjistili jsme, že u sebe velký obnos peněz nemá. Pod třemi hospodskými slunečníky se krčila ašská folková skupina snažící se podat co nejlepší výkon s co nejmenším promoknutím a zničením nástrojů vodou. V jednu chvíli musela na několik minut přestat. Déšť vyhnal zbyteček poslouchajících do hospody.
Když čtu předchozí řádky, ani nevím co mě tak mohlo popudit. Kdyby o víkendu fungovaly bankomaty, mohli jsme večer v hospodě po oficiálním ukončení sejšnovat, v hostinských pokojích přespat a zapomenout na to, že jsme si jeli sto dvacet kilometrů zahrát pod hospodský deštníky….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama